(© Materiały prasowe)

Pokazy filmów, slajdów, wystawy fotograficzne oraz opowieści podróżników o egzotycznych krajach znajdą się w programie Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, którego trzecia edycja rozpocznie się dziś w Rzeszowie.

Jak poinformował jeden z organizatorów imprezy, Bartosz Piziak, festiwal jest pierwszą imprezą podróżniczą w województwie podkarpackim.

"Wraz z naszymi prelegentami odwiedzimy wszystkie kontynenty. Będziemy nurkować na rajskich Andamanach, wspinać się na Górę Przeznaczenia czyli nieobliczalne K2, poznawać zwyczaje Ewenków i Oroczenów, mieszkańców Buriacji czy Kraju Dogonów, dowiemy się, ile jest kilometrów z Sopotu do Pekinu" - powiedział Piziak.

Trwa konkurs na wiersz o programie Kapitał Ludzki

Kalejdoskop zainauguruje w piątkowe popołudnie w Wojewódzkim Domu Kultury film Marka Klonowskiego "Free Tibet Expedition" opowiadający o zmaganiach z największym na świecie masywem górskim Mount Logan, który znajduje się na granicy Alaski i Jukonu. Uczestnicy wyprawy wspólnie pokonali siedem wielkich lodowców, zdobyli Mount Logan, spłynęli lodowcową rzeką Chitna. Wyprawa trwała 34 dni.

Uczestnicy imprezy będą mogli posłuchać też opowieści o zimowej podróży po jeziorze Bajkał, podróży poślubnej jachtostopem po Pacyfiku, rowerowej wyprawie przez Saharę, a także o tym, jak bronić się przed niedźwiedziami polarnymi. Wraz z podróżnikami, którzy będą się dzielić wrażeniami ze swoich wypraw, odwiedzą też m.in. Antarktykę, Mandżurię, Madagaskar, Kolumbię, a także objadą na motocyklu świat dookoła.

Laureaci XIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2011

Atrakcją będzie koncert szant i pieśni morskich w wykonaniu rzeszowskiego zespołu Klang. Członkowie zespołu opowiedzą o swojej wyprawie żaglowcem "Zawisza Czarny" dookoła Ameryki Południowej. Grupa w 1998 roku uczestniczyła w jednym z etapów rejsu.

Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem. Zakończy ją prezentacja kolejnego filmu Marka Klonowskiego "Sam nie wiem gdzie". Jest to zapis trwającej 40 dni podróży po kirgizko-kazachsko-chińskim pograniczu i górach Tien Shan. Uczestnicy wyprawy na motocyklach przejechali 16 tys. kilometrów.

Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy zdjęć z Mandżurii, zabawek z Madagaskaru, konsultacje medyczne dla osób, które podróżują, oraz konkursy, w których można wygrać np. bilet lotniczy, przewodniki, albumy i książki podróżnicze.

Rzeszowski "Pectus" bez lidera. Tomasz Szczepanik rozstał się z zespołemWiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!