(© Tomasz Chorwat/Wikipedia)

Bieszczadzka Kolejka Leśna dojeżdża do stacji z napisem „koniec sezonu”. W niedzielę 23 października po raz ostatni w tym roku będzie można wyruszyć popularną ciuchcią na trasę Majdan – Przysłup – Majdan.

Niedzielny pociąg odjeżdża z głównej stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie o godz. 10.00. Zgodnie z rozkładem, w Przysłupiu jest o 11.10, by po dwudziestu minutach udać się w drogę powrotną. O 12.40 kończy bieg w Majdanie. Następna okazja na podziwianie bieszczadzkiej jesieni z perspektywy wagonika jadącego po wąskim torze dopiero za rok.


Miniony weekend pokazał, że miłośników takiej jesiennej jazdy nie brakuje. W sobotę kolejka kursowała według rozkładu i na zamówienie, a stacja Majdan była oblegana przez turystów niemal jak w sezonie. Bardzo dobrym dla BKL, od razu dodajmy. Bieszczadzkie wagoniki przewiozły w tym roku ok. 70 tys. osób. O osiem tysięcy pasażerów więcej niż przed rokiem.

Puchar Soliny. Bal i nagrody dla żeglarzy

Już z myślą o przyszłym roku, w starym budynku stacyjnym w Majdanie Fundacja BKL otworzyła niedawno salę edukacyjno-konferencyjną wraz z ekspozycjami muzealnymi, poświęconymi historii bieszczadzkiej ciuchci. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Restauracja, modernizacja i rozbudowa obiektów stacyjnych oraz torowisk i taboru...” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki unijnemu wsparciu główna stacja zyskała nowy budynek szaletów, odremontowane zostały m.in. parowozownia i drewniany budynek stacyjny, a lokomotywa Lyd2 dostała nowe życie. Być może wkrótce tą samą drogą podąży parowóz Kp4. Ale to już cięższa sztuka.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!