(© Ł. Zalega)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Białostockie Spodki przy ul. św. Rocha należą dziś do miłośników gór. Są tu umówieni o godzinie 12.00 na spotkanie w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy”.

Impreza skierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej z Białegostoku, ale mogą w niej uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Podczas „Spotkań z Beskidami” można pozyskać wiedzę na temat przyrody, ekologii, historii, zabytków, tradycji i turystyki. Prezentowane będą filmy i slajdy, wystąpią górale grający na regionalnych instrumentach, będzie też prelekcja licencjonowanego przewodnika beskidzkiego. Każda osoba biorąca udział w spotkaniu otrzyma bezpłatne materiały informacyjne o Beskidach, które w przyszłości można wykorzystać na zajęciach szkolnych.

Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy” została objęta honorowymi patronatami marszałków wszystkich województw. Jej zamierzeniem jest zachowanie piękna i trwałości przyrody z mądrym uprawianiem turystyki poprzez edukację od najmłodszych lat. Od stycznia 2010 r. w szkołach, domach dziecka oraz wszędzie tam, gdzie skupiona jest młodzież, powstają Koła Miłośników Beskidów. Nie ma w nich opłat i składek. By założyć koło, wystarczy poinformować o tym Agencję Turystyki Beskidzkiej BESKIDTREK, po czym zostaje ono wpisane do rejestru. Koło otrzymuje darmowe materiały dotyczące Beskidów, a także uzyskuje pomoc m.in. w zorganizowaniu wycieczki lub pobytu w górach. Może liczyć także bezpłatną prenumeratę Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, wydawanego przez Agencję. Na Podlasiu działają już koła w Białymstoku - Przysłop i w Sokółce - Trawers. Wszystkie informacje rejestrowe oraz kontaktowe znajdują się na stronie: www.beskidtrek.pl.

„Spotkanie z Beskidami”, 25 października, godz. 12-14, Galeria Spodki, ul. Św. Rocha 14. Wstęp wolny.

Zobacz: Podlaski Szlak Tatarski

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!