Akrobatki z Bornego Sulinowa na zawodach w Pile [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Występ w Pile
Występ w Pile archiwum klubu
5-latki z Akrobatycznego Ludowego Klubu Sportowego Borne Sulinowo świetnie spisały się na Międzywojewódzkich Zawodach w Akrobatyce Sportowej w Pile.

W Pile odbyły sie zawody miedzywojewódzkie w akrobatyce sportowej. Młodziutki akrobatyczny klub z Bornego Sulinowo ALKS Borne Sulinowo wystawił swoje najmłodsze zawodniczki.

Apolonia Antczak i Gabriela Piaskowiak zaćwiczyły przed komisją sędziowską dwa układy: statyczny i dynamiczny w klasie pierszy krok . Apolonia zajęła I miejsce, Gabrysia II miejsce. - Bardzo ważne jest, aby dzieci 5-6 letnie uczyły się startować na zawodach w najmłodszych kategoriach, aby już jako 7 latki zdobywały medale w starszych - powiedziała trenerka dziewczynek Katarzyna Andrzejewska

W starszych wiekowo kategoriach zawodniczki z klubu zajęły: I krok ćwiczenia indywidualne do 9 lat miejsce III na podium wywalczyła Zuzanna Cieśla, 5 miejsce Kasjana Nierodka, 6 miejsce Zofia Lawranz, 7 miejsce Tetiana Marushchak.

I krok ćwiczenia indywidualne do 10 lat blisko podium 4 miejsce zajęła Zofia Szurgor, 6 miejsce Magda Oporska
7 miejsce Zuzanna Jurczyszak, 8 miejsce Luiza Borchardt, 11 miejsce Małgorzata Todys.

W kategorii młodzik 2ki dziewcząt 6 miejsce Amelia Nowak, Julia Krasuska. W zawodach brało udział 118 zawodników z Leszna, Piły, Szczecinka, Sulechowa i Bornego Sulinowa. Dla wszystkich zwodniczek serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów sportowyc