Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski Szczecinka 2021. Oto projekty

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
W tym roku w ramach BO renowacji poddane są tarcze zegara kościoła Mariackiego, w przyszłym jest szansa na uruchomienie samego zegara
W tym roku w ramach BO renowacji poddane są tarcze zegara kościoła Mariackiego, w przyszłym jest szansa na uruchomienie samego zegara Rajmund Wełnic
We wtorek (7 września) rusza głosowanie na wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego Szczecinka. To już jego trzecia odsłona.

Głosowanie potrwa trzy tygodnie: od 7 do 27 września. Mieszkańcy Szczecinka – także dzieci – wybierają spośród 20 zgłoszonych wniosków, które przeszły weryfikację merytoryczną. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej szczecinek.budzet-obywatelski.org wybierając maksymalnie pięć propozycji. Głosowanie będzie się odbywało także za pomocą papierowych kart do głosowania. Można je wrzucać do urn w wyznaczonych punktach.

Wyniki poznamy wkrótce po zakończeniu głosowania. Głos oddać mogą nawet dzieci – za zgodą opiekuna prawnego. Wystarczy podać jedynie imię i nazwisko oraz numer PESEL. Da to ratuszowi czas na ogłoszenie przetargów, aby zdążyć z realizacją projektów w roku budżetowym 2021. Realizacji doczekają się te pomysły, które otrzymają największe poparcie (do wyczerpania kwoty 800 tys. zł).

Jest w czym wybierać. Oto komplet zgłoszonych projektów.
PUMPTRACK – asfaltowy tor rowerowy. Projekt Pumptrack przewiduje wykonanie asfaltowego, 90 metrowego, zapętlonego toru rowerowego, z muldami i zakrętami do trenowania równowagi i koordynacji. Jazda na torze polega na wykonywaniu skoordynowanych ruchów góra – dół, dzięki którym poruszanie może odbywać się bez pedałowania. Obiekt przeznaczony dla rowerzystów, amatorów rolek, hulajnóg i deskorolki w każdym wieku.

Wszystkie chwyty dozwolone - Zewnętrzna ściana BOULDERINGOWA
Zewnętrzna ściana BOULDERINGOWA, niewielki głaz wspinaczkowy to stworzenie kształtów i form skalnych w miejscu dostępnym, w zasięgu ręki. To budowa miejsca tętniącego życiem, przyjaznego, rozwijającego pasje i umiejętności, to wzbogacenie terenów sportowych w atrakcyjną formę architektury.

PARK PARKOUR Sztuka przemieszczania się - Park PARKOUR to propozycja budowy w strefie szczecineckiej skateplazy systemu przeszkód do pokonania. Parkour oznacza „sztukę przemieszczania się” i to w dosłowny sposób odzwierciedla ideę tego sportu. Sprawne pokonywanie napotykanych przeszkód w możliwie jak najprostszy sposób, nie tracąc przy tym siły i szybkości, to sedno tej formy aktywności.

Jacuzzi na basenie - Uruchomienie dodatkowej wanny z hydromasażem wpłynie na atrakcyjność obiektu i poprawi komfort użytkowników basenu. Jacuzzi jest miejscem często odwiedzanym przez klientów basenu podczas pobytu z uwagi na korzyści zdrowotne, które ze sobą niesie.

Pomost Widokowo-Wędkarski na jeziorze Trzesiecko. Realizacja tego projektu może bardziej uatrakcyjnić park miejski tworząc obszar widokowo-wędkarski dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Aktywizacja starszych wiekiem wędkarzy w nowej przestrzeni architektonicznej. Takie miejsca wędkarskie na wodzie łączą ludzi wędkujących, zawiązują się przyjaźnie.

Więcej radości, więcej zabawy, więcej satysfakcji — Rozbudowa Wake Park Szczecinek. Radość, zabawa, satysfakcja, rozwój sprawności fizycznej, to cechy, które przyciągają i zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do uprawiania sportu. Rozbudowa Wake Park Szczecinek o nowe przeszkody typu KICKER
i ELEPHANT, spowoduje zwiększenie zainteresowania uprawianiem sportów wodnych, poprawi sprawność fizyczną, koordynację ruchową, poczucie równowagi dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Małpi Gaj – parkingi przy Kołobrzeskiej. Zwiększenie liczby stanowisk parkingowych na osiedlu przy ulicy Kołobrzeskiej oraz położenie nawierzchni utwardzonej.

Remont murku brzegu rzeki Nizicy przy Pl. Wolności 18 w Szczecinku
Demontaż starego i wykonanie nowego murku wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń. W chwili obecnej murek ujmuje uroku zrewitalizowanemu Placowi Wolności, a znajduje się przy centralnym punkcie miasta.

Czytelnia i świetlica komiksów. Czytelnia i świetlica komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedyne na dzień dzisiejszy miejsce w Szczecinku z bezpłatnym dostępem do komiksów. Miejsce spotkań miłośników komiksu bez względu na wiek, zajęć z dziećmi i młodzieżą propagujących czytelnictwo komiksów, jako sztukę rozwijającą wyobraźnię, w przyszłości prelekcje znanych polskich rysowników.

Budowa pomostów dla niepełnosprawnych wędkarzy i osób poruszających się wózkach inwalidzkich. Celem projektu jest budowa pomostów, które umożliwią niepełnosprawnym wędkarzom bezpieczne oddawanie się swojej pasji. Aktywizacja osób niepełnosprawnych, stwarzanie możliwości bezpiecznego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, to zadanie nowoczesnego miasta, otwartego na potrzeby wszystkich grup społecznych.

Szczecinek dla wszystkich, Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych
Przedmiotem projektu jest stworzenie nieodpłatnej wypożyczalni rowerów i przystawek rowerowych do wózków inwalidzkich dla osób z rożnymi rodzajami niepełnosprawności. Będą to: rowery tandemowe (dla osób niewidomych
i słabowidzących), przystawki hybrydowe i elektryczne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz trójkołowe rowery dla osób z zachwianym poczuciem równowagi.

Wykonanie elektronicznego mechanizmu zegara wraz z jego uruchomieniem na wieży Kościoła Mariackiego. Odrestaurowany zegar, który zwraca uwagę i zachwyca wyjątkowym pięknem historycznych polichromii aby mógł spełnić swoje zadanie, musi wskazywać aktualną godzinę. W ramach projektu zegar ma zostać wyposażony w kurant wybijający godziny, półgodziny i kwadranse.

Automaty do dezynfekcji dłoni przy stacjach rowerowych. Zakup i montaż przy 9 stacjach Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich automatów do dezynfekcji dłoni. Automaty wyposażone we własne źródło energii elektrycznej, wyposażone w fotokomórkę, będą w sposób bezdotykowy dozowały odpowiednią ilość płynu do dezynfekcji. Dostępne będą dla użytkowników rowerów miejskich oraz przechodniów.

Aleja iluminacji świątecznych. Zakup i zamontowanie w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na terenie ogólnodostępnym miasta niezwykłej, efektownej i oryginalnej dekoracji złożonej z 3 rzeźb świetlnych 3D - lodowej krainy z niedźwiedziami i pingwinami, bałwanka z prezentem oraz bombką. Rozświetlmy Szczecinek na święta!

Miejskie lunety obserwacyjne. Postawienie w przestrzeni miejskiej lunet obserwacyjnych, które umożliwią obserwację najpiękniejszych zakątków miasta oraz podziwianie nocnego nieba.

Festiwal światła. Festiwal światła to efektowne widowisko multimedialne, które skierowane jest do mieszkańców i turystów, z pokazem laserowym realizowanym w synchronizacji z muzyką i aranżacją świetlną wybranych budynków w przestrzeni miejskiej.

Łódź asekuracyjno-ratunkowa typu RIB z silnikiem zaburtowym. Łódź typu RIB z silnikiem zaburtowym pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży realizowane przez Klub Orlę oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na jez. Trzesiecko dla wszystkich użytkowników akwenu. Sprzęt pozwoli także na zabezpieczenie imprez rozgrywanych na wodach miejskich jak i na wyjazdowych związanych z promocją miasta.

Łąki kwietne. Projekt ma na celu stworzenie w przestrzeni miejskiej łąk kwietnych o łącznej powierzchni 1000 m2. Łąka jest alternatywą dla nudnych miejskich trawników. Stanie się także domem dla setek owadów i roślin. Łąka poprawi estetykę okolicy zachwycając kolorami i zapachem.

Mural, koncerty, teatry – Art Piknik Festiwal. Podczas przyszłorocznej edycji Art Piknik Festiwalu powstałby w Szczecinku mural autorstwa Rafała Zabuskiego / Sylwestra Chłodzińskiego. Na scenie w Art Wiosce zobaczymy m.in. zespół Łąki Łan, Piotra Bukartyka, Gentelmen Project, Krzysztofa Ścierańskiego, szczecineckich młodych artystów a także teatry uliczne. Podczas festiwalu mieszkańcy będą mogli także zobaczyć pokaz Fire Show.

Rozśpiewany Szczecinek. Klub karaoke i wyjazdowe warsztaty muzyczne dla ok. 30 osób. Cel: kształcenie warsztatu wokalno-instrumentalnego dorosłych pasjonatów - amatorów: wokalistów i muzyków, aby mogli rozwijać swoje pasje oraz godnie reprezentować Szczecinek na lokalnych eventach, spotkaniach. Do tego wyposażenie: nagłośnienie warsztatów i imprez oraz studio nagrań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto