Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski Szczecinka 2022. Jak, kiedy i gdzie głosować? [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Głos na projekty BO można także oddawać w namiocie na placu Wolności
Głos na projekty BO można także oddawać w namiocie na placu Wolności Rajmund Wełnic
Do niedzieli (26 września) można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Szczecinka na rok 2022.

Głosować można od 6 do 26 września przez internet za pośrednictwem strony szczecinek.budzet-obywatelski.org, a także w punkcie mobilnym, który przez najbliższe tygodnie stać będzie na placu Wolności. Oraz w miejskich bibliotekach przy ulicy Wyszyńskiego i Jeziornej.

To czwarta edycja budżetu obywatelskiego Szczecinka. Do rozdysponowania jest 800 tysięcy złotych. Po formalnym sprawdzeniu i weryfikacji projektów ratusz zarządził głosowanie (od 6 września), które wyłoni zwycięzców przyszłorocznej edycji BO. Do realizacji przeznaczone będą projekty, które zdobędą największą liczbę głosów do wyczerpania puli 800 tys. zł

A oto projekty, które przeszły weryfikację i będą głosowane: czytelnia komiksów (szacunkowy koszt 50 tys. zł) - czytelnia i świetlica komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedyne na dzień dzisiejszy miejsce w Szczecinku z bezpłatnym dostępem do komiksów.

Pomost widokowo-wędkarski na jeziorze Trzesiecko (190 tys. zł), projekt dotyczy wykonania pomostu widokowo-wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko.

Nie daj się osteoporozie (200 tys. zł) densytometria jest jedynym badaniem mogącym potwierdzić lub wykluczyć osteoporozę lub osteopenię.

Zewnętrzna ściana boulderingowa (200 tys. zł) niewielki głaz wspinaczkowy to stworzenie kształtów i form skalnych w miejscu dostępnym, w zasięgu ręki.

Park parkour (200 tys. zł) to propozycja budowy w strefie szczecineckiej skateplazy systemu przeszkód do pokonania.

Edukacyjne Miasteczko Rowerowe (50 tys. zł). Edukacyjne miasteczko rowerowe to zestaw do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych, nauki jazdy na rowerze i motorowerze.

Remont murka brzegu rzeki Nizicy (190 tys. zł), wykonanie remontu murka brzegu rzeki Nizicy przy budynku PI. Wolności 15

Szczecinek dla wszystkich (196 tys zł). Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych.

Elektroniczny system informacji pasażerskiej w mieście Szczecinek (165 tys. zł).

Projekt ma na celu uzupełnienie multimedialnego systemu informacji pasażerskiej na przystankach.

Lotnicze show z elementami akrobacji powietrznych. Stworzenie centrum do symulacji lotów (200 tys. zł), Podniebny Szczecinek - organizacja air show z elementami akrobacji powietrznych i stworzenie centrum do symulacji lotów dla dzieci i młodzieży.

Strefa Chilloutu w Parku Miejskim - Relaks na leżakach (145 tys. zł). Projekt obejmuje stworzenie tzw. Stref Chilloutu - ogólnodostępnych, bezpłatnych miejsc relaksu - odpowiednio zaaranżowanych, wygodnych leżaków miejskich oraz stoliczków.

Pomoc dla zwierząt (150 tys. zł), ma terenie miasta stale podejmowane są czynności związane z ratowaniem zdrowia i życia zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich przez Straż Miejską w Szczecinku.

„Bezpieczny plac zabaw” – całodobowy monitoring placów zabaw dla dzieci (160 tys. zł). Projekt ma za zadanie chronić dzieci korzystające z placów zabaw przed niepożądanym działaniem innych osób a także sprawić, by zainstalowane urządzenia nie były niszczone.

City Alphabet: szczecineckie „ławki - literki” (130 tys. zł), projekt obejmuje stworzenie tzw. City Alphabet – ogólnodostępnych, bezpłatnych ławek miejskich, w kształcie literek, tworzących napis #Szczecinek.
Gryf i Jesiotr w akcji (143 tys. zł), projekt to montaż przed ratuszem i jego instytucjami 10 groteskowych rzeźb-scen z udziałem symboli z godła miasta.

Koncert – Adam Sztaba z orkiestrą (200 tys. zł), projekt zakłada zorganizowanie koncertu Adama Sztaby wraz z orkiestrą i solistami wśród których wystąpić mogą m .in.: Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kasia Wilk.

Kubiki relaksu (180 tys. zł) - to wygodne, podświetlane ławki - leżanki, wykonane z drewna i metalu, które będą służyły zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i turystom odwiedzającym.

Stacje rowerów miejskich (200 tys. zł) Mysia Wyspa, Szafera, Stadion Miejski. Rozszerzenie sieci stacji rowerów miejskich o 3 nowe lokalizacje.

Akcja Reanimacja (200 tys. zł), wieloaspektowy projekt zdrowotno-edukacyjny -2 urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej dla Zespołów Ratownictwa Medycznego -3 urządzenia AED.

Mural, koncerty, teatry, Art Piknik Festival (196 tys. zł), podczas Art Piknik Festiwalu 2022 powstałby w Szczecinku mural autorstwa Jacka Pałuchy. Powstanie muralu jest kontynuacją projektu Muralowy Szczecinek.

Strefa gier plenerowych na Mysiej Wyspie (77 tys. zł), stworzenie obszaru dla gier plenerowych na Mysiej Wyspie. W skład strefy wchodzić będą 2 stacjonarne (betonowe) stoły do ping-ponga, stół do piłkarzyków, kręgielnia plenerowa.

Pomost widokowo-wędkarski na jeziorze Trzesiecko (83 tys. zł), projekt dotyczy wykonania pomostu widokowo-wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto