Czarne. Tennis Ziemny. Jonasz Palicki coraz bliżej utrzymania w Eko Drew pierwszej lidze

Dariusz Stanecki
Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego
Jakub Chmielewski przespacerował się w meczu dziesiątej kolejki Eko Drew pierwszej ligi z Robertem Kotysem wygrywając spotkanie na sucho. Jakub Chmielewski - Robert Kotys 2-0 (6-0,6-0).

Coraz śmielej poczyna sobie Przemysław Hibner w rozgrywkach Eko Drew pierwszej lidze. Wydawało się że w starciu z Danielem Dąbrowskim niewiele ugra, a jednak potrafił urwać 7 gemów i to po bardzo dobrej grze. Tym meczem Przemek pokazał że po kryzysie w ostatnim czasie nie mu już śladu a zwycięstwa to tylko kwestia czasu. Daniel Dąbrowski - Przemysław Hibner 2-0 (6-4,6-3).

W innym arcyciekawym meczu, ważnym dla układu miejsc na podium został rozegrany pomiędzy aktualnym mistrzem ligi Andrzejem Pałoszem a trzecim zawodnikiem poprzedniego sezonu Konradem Kopczakiem. Wszyscy znawcy wiedzą że Konrad jest w znakomitej dyspozycji, dlatego należało się spodziewać trudnego spotkania ze strony Andrzeja. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął Konrad wygrywając pierwsze trzy gemy. Cóż z tego jeśli kolejne trzy zdołał przegrać. Od stanu 3-3 walka była wyrównana ale to w decydującym momencie Konrad zadał decydujący cios i wygrał pierwszego seta. W drugim Andrzej chyba pogodził się z myślą że w tym meczu więcej już nic nie ugra. Tą porażką Andrzej bardzo mocno skomplikował sobie obronę tytułu. Konrad Kopczak – Andrzej Pałosz 2-0 (6-4,6-1).

Bardzo twarde warunki postawił Dariusz Tucki faworytowi tego meczu Markowi Chmielewskiemu. Markowi przed tym meczem odnowiła się kontuzja kolana i nie mógł on wejść w normalny tryb meczu co skrzętnie wykorzystał Darek wygrywając pierwszego seta do jednego, a tym samym zapisał na swoim koncie bardzo cenny punkt. W drugim secie Marek zdołał się troszeczkę pozbierać i prowadził wyrównany pojedynek ale od stanu 4-4 odskoczył Darkowi wygrywając drugiego seta. W trzecim secie Darek zupełnie opadł z sił co przy coraz lepszej postawie Marka musiało zakończyć się wygraną faworyta tego spotkania. Marek Chmielewski – Dariusz Tucki 2-1 (1-6,6-4,6-0) .

Walka o utrzymanie nie zwalnia tempa a to za sprawą bardzo ciekawych wyników, które padają w bezpośrednich spotkaniach. Jonasz Palicki spotkał się z Przemysławem Hibnerem, któremu punkty potrzebne są jak studni woda. Jonasz w znakomitej formie, pomału wychodzący ze strefy spadkowej. Pierwszy set zdecydowanie dla Przemka i wydawało się że temat kompletu punktów dla niego to tylko kwestia czasu. Niestety co stało się w dwóch pozostałych setach wie tylko sam Przemek. Jonasz Palicki – Przemysław Hibner 2-1 (2-6,6-1,6-0)