Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Demolka tras rowerowych wokół Szczecinka i w mieście. Ktoś widział wandali w akcji? [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Efekty działania wandali
Efekty działania wandali SzLOT
Trasy historycznego szlaku rowerowego wokół Szczecinka są regularnie dewastowane przez wandali. Tym razem miarka się przebrała.

13 tras rowerowych powstałych w ramach projektu „Wkręć się w historię” utworzyła całkiem niedawno Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Wiodą one pięknymi rejonami wokół Szczecinka, a wspólnym mianownikiem są ślady militarnej przeszłości Wału Pomorskiego.

CZYTAJ TEŻ:

Trasy i ich oznakowanie były niszczone od początku, ale to co teraz się z nimi dzieje zaczyna wyglądać na zaplanowaną akcję systematycznej dewastacji. Połamane tablice informacyjne, zamazane znaki wytyczające trasy, pomalowane plansze. Widać, że jest to robione z premedytacją i regularnie

- „Szanowny” wandalu, widać, że w dalszym ciągu twoją pasją jest niszczenie infrastruktury turystycznej w naszym mieście – komentuje to SzLOT. - Mamy jednak nadzieję, że w końcu któraś z kamer uchwyci proces powstawania twoich „dzieł”. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby pomalowanie ekranu telewizora rodziców, okien w mieszkaniu babci, czy chociażby ścian w miejscu twojego zakwaterowania? Tak wybitną inwencją twórczą powinieneś pochwalić się najbliższym, niech wiedzą z jak wyjątkową jednostką mają do czynienia. Po co tracić energię na tablice, które postawione są gdzieś w lesie? Ręce opadają, kiedy widzimy jak to co ma służyć dobru wspólnemu, sukcesywnie jest niszczone

Trasy oznakowane zostały w sposób bardzo czytelny, poprzez biało-czarne piktogramy z nr szlaku i symbolem roweru, których szukać powinniście na drzewach, słupach, kamieniach czy też różnych innych elementach architektury. Wszystkie trasy możecie obejrzeć na stronie www.szlot.pl w zakładce „szlaki rowerowe”. Tam też dowiecie się jaka jest długość i orientacyjny czas ich przejechania.

Kolejnym elementem tych tablic są kody QR przypisane do każdej trasy. Po zeskanowaniu takiego kodu za pośrednictwem telefonu komórkowego automatycznie zostaniemy przeniesieniu do odpowiedniej aplikacji i konkretnego szlaku.

Organizacja dostała na to dotację Ministerstwa Sportu i Turystyki. 137 tysięcy złotych na projekt „Wkręć się w historię”. Całość pochłonęła około 200 tysięcy złotych, resztę wyłożył SzLOT oraz miasto i starostwo. Białe prostokąty wytyczające trasy są na drzewach, słupach, płotach i głazach. Umieszczone są na nich piktogramy pozwalające na łatwe poruszanie się po 13 szlakach wyznaczonych przez stowarzyszenie „Rowerowy Szczecinek”.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto