Duży sukces młodych tenisistów ze Szczecinka! [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Młodzi tenisiści ze Szczecinka
Młodzi tenisiści ze Szczecinka OSIR Szczecinek
na kortach AZS Poznań odbył się XVIII Finał Talentiady tenisowej, w którym zespół ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego zajął trzecie miejsce w Polsce!

Talentiada tenisowa to ogólnopolskie rozgrywki dla dzieci w wieku do 10 lat organizowane przez Polski Związek Tenisowy. Łączy w sobie konkurencje sprawnościowe, gry para tenisowe oraz tenisowe, w większości na małe pola.
Do rozgrywek zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów z całego kraju. W składach wielu drużyn znaleźć można było zawodników notujących świetne wyniki w turniejach z cyklu Tenis 10, a nawet grających już z powodzeniem w turniejach PZT do lat 12.

W wielkim finale wystartowało 15 drużyn, które przeszły eliminacje wojewódzkie, a następnie półfinały krajowe. Warto dodać, że 3 miejsce w Polsce to zdecydowanie największe osiągnięcie zawodników ze Szczecinka w toku wieloletnich startów w zawodach Talentiady. Cały turniej wygrał zespół KKS Kalisz, a drugie miejsce zajął AT Masters Radom.

Zespół wystąpił w składzie: Mateusz Komicz, Wojtek Kun, Andrzej Waligórski, Alicja Szweda, Lena Pitra, Zuzanna Bobryk. Trenerzy, którzy przygotowywali drużynę do Talentiady to Rafał Pitra i Józef Szpakowski

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?