Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci z Łubowa poznawały pracę szczecineckich dziennikarzy [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Dzieci z Łubowa w redakcji "Głosu Koszalińskiego" w Szczecinku
Dzieci z Łubowa w redakcji "Głosu Koszalińskiego" w Szczecinku Rajmund Wełnic
Niezwykle miłą wizytę w naszej szczecineckiej redakcji złożyły dzieci z Łubowa, które pracę dziennikarzy poznawały także w redakcji telewizji Zachód.

Redakcję „Głosu Koszalińskiego” w Szczecinku odwiedziły dzieci uczestniczące w projekcie „Fotografia w oczach dzieci” dofinansowanym przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – Edycja III. Była to kolejna część warsztatów dziennikarskich.

Na początek wizyty spotkali się z niżej podpisanym i przyznam, że tym razem to ja zostałem zasypany gradem pytań. W redakcji odbyły się krótkie warsztaty dziennikarskie. Dzieci mogły zobaczyć i przeczytać papierowe wydanie gazety, kilka urządzeń potrzebnych do pracy dziennikarza dawniej i obecnie. Uczestnicy projektu otrzymali kartki pocztowe i podkładki pod kubek ze starymi fotografiami Szczecinka.

Kolejną częścią wizyty w Szczecinku były warsztaty dziennikarskie w studio TV Zachód. Tu dzieci mogły wykazać się umiejętnością przekazywania informacji przed kamerą oraz zobaczyć jak montuje się aktualności. Dziennikarz, prezes i redaktor naczelny w Telewizji Zachód Ryszard Bańka z wielką pasją opowiadał dzieciom jak przygotowuje się programy telewizyjne. Zaprezentował sprzęt, którego używa w codziennej pracy, jak również te urządzenia, z których korzystał w przeszłości. Jego telewizja promuje nasz region i wkrótce będzie obchodzić 30 lat od nadania pierwszych aktualności. Miłą niespodzianką dla uczestników projektu była płyta z nagraniem z całej wizyty w TV Zachód.
Krótko o projekcie

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie realizuje wraz z trzynastoma dziećmi z Filii MBP z Łubowa i Silnowa projekt pod nazwą „Fotografia w oczach dzieci” dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – Edycja III. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o Polaku, który zasłynął w kraju i na świecie, a jego życiorys nie jest znany wśród dzieci i młodzieży. Nasz wybór padł na Konrada Brandela wybitnego fotografa, wizjonera, wynalazcę, fotoreportera, konstruktora aparatów fotograficznych. Projekt realizowany jest od 12 września do końca listopada. Udział w projekcie pozwoli dzieciom zgłębić wiedzę na temat fotografowania w dziedzinie fotografii prasowej, portretowej, obróbki zdjęć, obsługi programu do obróbki zdjęć. Młodzi pod opieką instruktorów nauczą się i wykonają portrety dzieci, które zaprezentują podczas finałowej wystawy 25 listopada w Sali wiejskiej w Łubowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto