Grad medali klubu Akrofitness Szczecinek na mistrzostwach Europy [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Paulina Słowikowska (z lewej) i Lena Usik
Paulina Słowikowska (z lewej) i Lena Usik nadesłane
3 maja okazał się udany dla reprezentacji klubu Akrofitness ze Szczecinka na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Austrii. Do domu wracają z kilkoma medalami, w tym złotymi.

Za udany występ i pomoc w dalekim wyjeździe na wstępie dziękują rodzice uczestników mistrzostwa: - Współorganizatorem wyjazdu na ME jest powiat szczecinecki. Podziękowania należą się również miastu Szczecinek, OSIR oraz SAPiK.

Akrofitness Szczecinek walczył o trofea w ME w fitness sportowym federacji IDC w Austrii. Reprezentacja klubu pojechała na zawody w składzie: Lena Usik, Paulina Słowikowska, Victoria Franczak, Maciej Jursa, Oliwia Śmieszek, Maciej Jursa i Oliwia Niedźwiedź pod okiem trenerki Magdaleny Hrycenko.

Złoty medal wywalczyły Lena Usik i Paulina Słowikowska w duo, kolejny złoty krążek przypadł Viktorii Franczak (fitness show lat 12). W fitness dance lat 15 Oliwia Śmieszek weszła do finałowej szóstki.

Lena Usik - tym razem indywidualnie – złoto w kategorii 14 lat w fitness show. Maciej Jursa wywalczył srebro w fitness show 11 lat. Także Paulina Słowikowska zajęła 1. miejsce w acrobatic show 14 lat. Oliwia Niedźwiedź zajęła 4. miejsce w kategorii 18 lat performance.