Ina Goleniów "popłynęła" w Szczecinku. Zdecydowane zwycięstwo MKP Szczecinek [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
MKP Szczecinek (niebieskie stroje) kontra Ina Goleniów
MKP Szczecinek (niebieskie stroje) kontra Ina Goleniów Rajmund Wełnic
Pewnie, 3:0 Miejski Klub Piłkarski Szczecinek wygrał z Iną Goleniów w meczu IV ligi, w którym stawką było miejsce na podium.

W piątek (30 kwietnia) w Szczecinku z MKP zmierzyła się drużyna Iny Goleniów. Wygraną 3:0 zapewniły gole Szymańskiego w I połowie i Jurjiewicza oraz Kozioła w II części. Gracze Iny, dopóki w pierwszej połowie mieli siły, byli jednak równorzędnym przeciwnikiem, mieli nawet swoje okazje na wyrównanie. Po przerwie jednak szybko opadli z sił a resztkę chęci do gry odebrały im kolejne gole.

Ina Goleniów to do tej kolejki zespół z 3. miejsca z dorobkiem 46 punktów, MKP był tuż za nim ze stratą trzech „oczek”. – To typowy mecz o 6 punktów – mówi Zbigniew Węglowski, trener MKP. MKP wskakuje teraz na podium IV ligi, a to miejsce pozwala jeszcze marzyć o włączeniu się do walki o awans do III ligi.

Kolejny mecz już w poniedziałek (3 maja) z Leśnikiem Manowo o godz. 18 na stadionie przy ulicy Piłsudskiego (nadal jednak bez kibiców). Będzie to 5 mecz MKP w ciągu 12 dni...