Kolejne tytuły kickboxerów Klubu Sportów Walki Szczecinek [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Szczecinecka reprezentacja KSW na turnieju w Siedlcach
Szczecinecka reprezentacja KSW na turnieju w Siedlcach KSW Szczecinek
W Siedlcach odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Oriental Rules juniorów i seniorów, w których świetnie spisali się zawodnicy KSW Szczecinek.

- W tej formule kickboxingu zawodnicy KSW Szczecinek startowali po raz pierwszy ze względu na wyjątkowo wymagającą i kontuzjogenną odmianę formuły walki - mówi Zbigniew Sołtys, prezes KSW i trener. - Dyscyplina ta ma identyczne zasady walki jak tajski boks. Zawodnicy w tej formule mogą zadawać wszystkie ciosy od uderzeń łokciami, wykonywać rzuty, walczyć w klinczu, a sam pojedynek dla seniorów trwa 3 rundy po 3 minuty.

KSW Szczecinek reprezentowała 3 osobowa ekipa. Julia Marciniak (w kat. - 70 kg. - junior starszy) zdobyła Mistrzostwo Polski, pokonując w finałowym pojedynku Oliwię Pawlak z Galvarino Łódź stosunkiem 3:0. Ponadto Julia została ogłoszona najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii wiekowej juniorów.

Kamil Mataczyński (w kat. - 86 kg. seniorów) pokonał przez KO w 3 rundzie Tomasza Zagórskiego z SKF NAK MUAY Szczecin i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski.

Szymon Gaczyński (w kat. - 67 kg junior starszy) zajął 2. miejsce ulegając po bardzo wyrównanym pojedynku Pawłowi Koniecznemu z Fight Point Biała Podlaska. - Debiut zawodników KSW należy uznać za bardzo udany biorąc pod uwagę wymagającą formułę, w której się nie specjalizujemy - dodaje Zbigniew Sołtys. - Pozytywnym zaskoczeniem było zwycięstwo Kamila Mataczyńskiego, któremu walka w klinczu wraz z rzutami wyjątkowo odpowiada, więc tajski boks może być dyscypliną dopasowaną do jego stylu walki. Jednak ze względu na duża ilość urazów w tej dyscyplinie pozostaniemy przy formułach walk, w których dotychczas się specjalizowaliśmy.