Mistrz Polski w żeglarstwie ze Szczecinka! Ogromny sukces [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Reprezentacja klubu Orlę Szczecinek
Reprezentacja klubu Orlę Szczecinek Fot. Natalia Jaszczur/Katarzyna Lisiecka
Radosław Zagdan ze Szczecinka został mistrzem Polski w żeglarskiej klasie ISA 407 w kategorii mężczyzn open. Pozostali zawodnicy klubu Orlę także zanotowali świetne rezultaty.

W miniony weekend (6-8 czerwca) żeglarze brali dział w regatach „Żagle 2024”. Po trzech dniach zmagań na jez. Siecino i 9 wyścigach zostały rozstrzygnięte Mistrzostwa Polski w klasie ISA 407. Żeglarze z klubu ŻMKS Orlę Szczecinek osiągnęli imponujące wyniki.

Radosław Zagdan został mistrzem Polski w klasie ISA 407 w kategorii mężczyzn Open. Wojciech Lisiecki został wicemistrzem Polski w klasie ISA 407 w kategorii chłopców U16, a Kacper Zagdan zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski ISA 407 w kategorii chłopcy U16.

Podczas regat zostały rozstrzygnięte Mistrzostwa Województwa i Finały Olimpiady Młodzieży. - Tu również nasi żeglarze w klasie ISA 403 zajęli czołowe miejsca - relacjonuje Katarzyna Lisiecka, prezes klubu Orlę. Radosław Zagdan zajął 1. miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w klasie ISA 407 Open. Wojciech Lisiecki zajął 2. miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w klasie ISA 407 kategoria chłopcy U19, Wojciech Lisiecki zajął 2. miejsce w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w klasie ISA 407 U16 chłopcy
Wojciech Lisiecki zajął 2. miejsce w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w klasie ISA 407 U20 chłopcy. Kacper Zagdan 2. miejsce w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w klasie ISA 407 U16 chłopcy.

Młodzi żeglarze i żeglarki rywalizowali również w klasie Optimist. Regaty dla Optimist trwały dwa dni, w sobotę i niedzielę rozegrano w sumie 7 wyścigów. Szczecinek reprezentowali Tymoteusz Bendza, Igor Idczak, Dawid Puszkar i Zuzanna Pawlak. Tym razem żeglarze w klasie Optimist znaleźli się poza podium.

Organizatorem regat Żagle 2024 był UKS Szkwał Złocieniec.

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA