MKP Szczecinek pogromca liderów. Tym razem Hutnika [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Zamieszanie pod bramką Hutnika
Zamieszanie pod bramką Hutnika Rajmund Wełnic
Miejski Klub Piłkarski Szczecinek pewnie wygrał 3:1 z wiceliderem IV ligi Hutnikiem Szczecin. Szczecinecki zespół ma tym samym na rozkładzie kolejny zespół ze ścisłej czołówki IV ligi – przed dwoma tygodniami pokonał 4:2 lidera Flotę Świnoujście.

Tym razem rywal – wicelider Hutnik Szczecin - okazał się znacznie słabszy, choć zaczął z animuszem. Szybkie kontry MKP sprowadziły jednak Hutnika na ziemie. Najpierw gol Łukasza Jurjewicza, potem prowadzenie podwyższył na 2:0 Daniel Szymański. Po meczu powinno być już w pierwszej połowie, bo miejscowi zmarnowali jeszcze trzy stuprocentowe okazje, ale co się odwlecze to nie uciecze – po przerwie kolejny kontratak spokojnie wykończył Mateusz Górny.

Goście ambitnie próbowali walczyć do końca, mieli swoje okazje, ale dwukrotnie z linii bramkowej piłkę wybijał Zbigniew Węglowski. Hutnicy dopieli swego w ostatniej akcji meczu strzelając gola z rzutu karnego.

Po tym meczu MKP Szczecinek awansował na 7. miejsce w tabeli z 24 punktami.