MKP Szczecinek wygrywa z Raselem Dygowo. Wyjątkowy mecz [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
MKP kontra Rasel (czerwone stroje)
MKP kontra Rasel (czerwone stroje) Rajmund Wełnic
Po zaciętym meczu Miejski Klub Piłkarski Szczecinek wygrał 1:0 z Raselem Dygowo w IV lidze.

Był to pierwszy mecz MKP Szczecinek przed własną publicznością w nowym sezonie, choć to już trzecia kolejka. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 60. minucie Mateusz Góra z rzutu karnego. Spotkanie w pierwszej połowie toczyło się z lekką przewagą miejscowych, ale ci nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji (po najlepszej obrońca wybijał piłkę z pustej bramki głową).

Wpływ na grę miał upał. W końcówce - sędzia przedłużył mecz o blisko 10. minut - Rasel mocno przycisnął, ale do wyrównania nie zdołał doprowadzić. I po dwóch wygranych przyszło mu przełknąć gorycz porażki. Z kolei MKP po przegranej i remisie podreperował swoje konto punktowe.

Spotkanie było też pierwszym z oprawą sfinansowaną dzięki wygranemu w budżecie obywatelskim projektowi. Mecz można było obejrzeć za darmo, za darmo były także kiełbaski dla kibiców i klubowe gadżety. Ni zabrakło także atrakcji dla dzieci jak mecz w przerwie i dmuchane zamki. Tak będą wyglądać wszystkie domowe spotkania MKP do końca tej rundy.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?