Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nową ulicą Szczecinka pojedziemy nieco później. Ważą się losy ceny [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Budowa ulicy Poprzecznej na początku maja
Budowa ulicy Poprzecznej na początku maja Rajmund Wełnic
Z małym poślizgiem i niewykluczone, że drożej. Nowa ulica Poprzeczna w Szczecinku będzie gotowa do połowy czerwca.

Budowa ulicy Poprzecznej łączącej szczecinecką dzielnicę Bugno z wyjazdem na Koszalin miała się zakończyć do maja, ale wciąż trwa. Na całej długości ułożono krawężniki i chodnik, ale nawierzchnia jest jeszcze niegotowa. Asfalt dopiero będzie kładziony.

- Wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu zakończenia tłumacząc, że są problemy z dostępnością materiałów –

wiceburmistrz Szczecinka Dorota Rusin-Hardenbricker mówi, że ratusz zgodził się aneksować umowę do połowy czerwca, łącznie z pozwoleniem na użytkowanie.

CZYTAJ TEŻ:

Firma Pol-Dróg zasygnalizowała także, że z uwagi na rosnące ceny będzie miała problem, aby „zmieścić” się w pierwotnej cenie. I występuje o zwiększenie kontraktu, choć jeszcze bez podania konkretnych kwot. Przypomnijmy, że w przetargu zaproponowała, że ulicę zbuduje za 1,422 mln zł. Ale to było w maju zeszłego roku. Od tego czasu inflacja znacznie wzrosła, a wojna na Ukrainie jeszcze ceny podnosi. - Wystąpiliśmy do wykonawcy, aby dokładnie wykazał co, i ile i kiedy zdrożało, od tych wyliczeń uzależniamy ewentualne zwiększenie wydatków – dodaje wiceburmistrz Szczecinka.

Część mieszkańców Szczecinka zapewne zastanawia się, gdzie jest ulica Poprzeczna? I nic dziwnego, bo taką nazwę otrzymała faktycznie nieistniejąca jeszcze ulica łącząca rejon strefy ekonomicznej przy wylocie ze Szczecinka na Koszalin z dzielnicą Bugno. Kilkanaście lat temu ratusz poprowadził bowiem tamtędy podziemne instalacje i uzbrojenie wytyczając połączenie, ale samej nawierzchni wtedy nie wykonano. Pomocne okazało się wsparcie rządu. Miasto otrzymało na Poprzeczną z Funduszu Dróg Samorządowych 1,288 miliona złotych.

Ulica – choć przebiega polami (co zresztą wymagało wykonana dodatkowych zjazdów na uprawy) i peryferiami Szczecinka ma duże znaczenie. Na dziś bowiem można się bowiem do i z Bugna dostać jedynie wiaduktem nad obwodnicą i torami. W czasie budowy obwodnicy mieszkańcy – a raczej ich auta - cierpieli więc katusze korzystając z prowizorycznego, fatalnego objazdu. A i w samym Bugnie wyrosło spore osiedle domków jednorodzinnych. I nowe wciąż powstają, ten rejon to jeden z większych placów budów w mieście. Wkrótce do Bugna doprowadzony zostanie i gaz ziemny. Alternatywne połączenie z S11 na pewno także przyczyni się do jej rozwoju. Skorzystają także liczne firmy (m.in. Elda, Telzas, PWiK), które się tu znajdują.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto