Rajmund Wełnic
Antoni Biedziuk (czerwona koszulka) przy stole
Antoni Biedziuk (czerwona koszulka) przy stole nadesłane
Antoni Biedziuk, niepełnosprawny tenisista stołowy ze Szczecinka, został drużynowym wicemistrzem Polski.

W Tarnobrzegu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Złotego medalu z roku ubiegłego w klasie 9-10 broniła ekipa gospodarzy - IKS Jezioro Tarnobrzeg, w której składzie występuje szczecinecki pingpongista - Antoni Biedziuk.

Pierwsza faza turnieju nie przyniosła niespodzianek i do decydującej potyczki o mistrzostwo przystąpiły dwa najwyżej rozstawione zespoły: ZSR Start Zielona Góra oraz IKS Jezioro Tarnobrzeg. Z pozycji faworyta startowali zielonogórzanie mający w swoim składzie drużynowych mistrzów świata oraz mistrza olimpijskiego. Finałowy pojedynek stał na wysokim poziomie, lecz zgodnie z oczekiwaniami Start pokonał gospodarzy w stosunku 2:0 i został mistrzem Polski na rok 2022.

Obrońcy tytułu tarnobrzeżanie wystąpili w składzie: Paweł Włodyka, Antoni Biedziuk oraz Dawid Sowa. Medale brązowe zdobyły drużyny: RSSiRON Start Radom oraz ZSN Start Skierniewice. W sumie tenisiści Jeziora zdobyli trzy medale: złoty, srebrny oraz brązowy.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?