Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PLEBISCYT SPORTOWY Poznaj zdobywców nagród wyłonionych w głosowaniu Czytelników i kapituły! [RETRANSMISJA ONLINE]

DM
Wideo
od 16 lat
Głosowanie w wojewódzkim finale zakończone! Sprawdź kto zdobył tytuł Sportowca, Trenera i Drużyny Dekady oraz Sportowy Talent Roku.

Plebiscyt Sportowy "Głosu Koszalińskiego" znany pod nazwą Sportowy Sukces Roku to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny zostaną przyznane już po raz 28. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli.

Wyjątkowa edycja plebiscytu

Jednak tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenimy w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostali wybrani osobno w miastach i powiatach naszego regionu. Zwycięzcy awansowali do regionalnego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostali wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie prowadzono w jednym, regionalnym etapie.

Sportowców
nagrodzi także kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, Kapituła plebiscytu pod przewodnictwem redaktora naczelnego przyzna prestiżowe tytuły w trzech kategoriach: Sportowiec Dekady, Trener Dekady, Drużyna Dekady.

Multimedialna gala sportu

Po zakończeniu głosowania odbędzie się multimedialna gala Plebiscytu Sportowego, która będzie emitowana w naszym serwisie internetowym. Podczas gali zostaną zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

  • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
  • medal Plebiscytu Sportowego
  • awans do regionalnego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W regionalnym finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Mecenasem plebiscytu jest Miasto Koszalin

Partnerami plebiscytu są Gmina Połczyn Zdrój oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 604 964 942
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: PLEBISCYT SPORTOWY Poznaj zdobywców nagród wyłonionych w głosowaniu Czytelników i kapituły! [RETRANSMISJA ONLINE] - Głos Koszaliński

Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto