Powierzchnie magazynowe – wynająć czy budować?

Materiał informacyjny 7rsa.pl
Potrzebując nowych powierzchni magazynowych, przedsiębiorca ma do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to budowa, która jest procesem długotrwałym, ale w efekcie przynosi firmie pewne korzyści, np. w postaci zwiększenia majątku. Druga możliwość to wynajem magazynów, który również może okazać się dla przedsiębiorcy opłacalny. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego i kiedy zdecydować się na wybór każdego z wariantów!

Kiedy warto zdecydować się na wynajęcie magazynu?

Najem pomieszczeń magazynowych jest rozwiązaniem często wybieranym przez przedsiębiorców. Stanowi doskonałą alternatywę dla budowy, zwłaszcza kiedy:

  • powierzchnia magazynowa na danym obszarze niezbędna jest do zapewnienia działalności firmy w krótkiej perspektywie czasowej;
  • jest rozwiązaniem tymczasowym,
  • nie ma pewności na przedłużenie kontraktu i budowa własnych obiektów magazynowych może się okazać nieopłacalna w końcowym rozrachunku.

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Żeby korzystnie wynająć magazyn, należy przede wszystkim określić własne priorytety oraz wybrać cenionego na rynku najemcę, takiego jak np. 7rsa, o którym więcej dowiesz się klikając w link: www.7rsa.pl.

A priorytety? Będzie to na pewno lokalizacja gwarantująca połączenie z szybkimi trasami: drogami ekspresowymi czy autostradami. Kiedy wymagany jest transport morski, wówczas ważna okazuje się bliskość portu morskiego, a jeśli towary na pewnym etapie dostawy wymagają połączeń kolejowych – ważne będzie szybkie i łatwe połączenie z kolejowym węzłem przeładunkowym.

Oczywiście lokalizacja nie jest jedynym czynnikiem, jaki należy rozeznać podejmując decyzję o najmie. W przypadku prowadzenia magazynu, istotne może okazać się także:

  • zagwarantowanie pomieszczeń biurowych do obsługi magazynu,
  • odpowiednia konstrukcja hali, gwarantująca określone przestrzenie umożliwiające transport wewnątrz magazynów,
  • zapewnienie odpowiedniej wysokości składowania,
  • wymagany rodzaj posadzki i spełnienie określonych parametrów podłogi (przede wszystkim nośności),
  • zapewnienie określonych ramp przeładunkowych i odpowiednich doków transportowych,
  • zapewnienie wyłączności magazynu i jego powierzchni na potrzeby inwestora, bez konieczności dzielenia się z innymi podmiotami.

Ważnym czynnikiem związanym z najmem, jest oczywiście zadowalająca cena najmu i korzystne pozostałe warunki umowy.

Budowa – alternatywne rozwiązanie długookresowe

Mając zagwarantowane długoletnie kontrakty lub pewność rozwoju firmy w długiej perspektywie czasowej, bardziej opłacalnym rozwiązaniem może okazać się budowa własnych pomieszczeń magazynowych.

Oceniając opłacalność inwestycji, należy wziąć pod uwagę nie tylko szacowane koszty budowy, ale również jej czas, włącznie z czasem niezbędnym na uzyskanie wszystkich koniecznych pozwoleń i innych dokumentów urzędowych.

Jeśli inwestor zdecyduje się na budowę magazynu, warto, żeby najpierw zapoznał się z ofertą firm wykonawczych. Doświadczeni wykonawcy posiadają wiedzę niezbędną w podobnych realizacjach, a dzięki temu są w stanie zapewnić kompleksową obsługę inwestycji. Obejmuje ona m.in. pomoc przy zakupie gruntu, wykonanie projektu architektonicznego zgodnie z potrzebami inwestora, uzyskanie wszelkich pozwoleń i decyzji urzędowych, wykonawstwo wraz z nadzorami oraz oddanie obiektu do użytkowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto