MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z Wałbrzycha. Sprawdź najważniejsze informacje z wczoraj. Prasówka 2.06.2024

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 1.06, w Wałbrzychu. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najkrótsze ulice w Wałbrzychu: Ulica Ustroń i ulica Langera z wzruszającą historią przyjaźni sprzed lat - zdjęcia”?

Prasówka Wałbrzych 2.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Najkrótsze ulice w Wałbrzychu: Ulica Ustroń i ulica Langera z wzruszającą historią przyjaźni sprzed lat - zdjęcia

Najwięcej najkrótszych ulic, z kilkoma budynkami można spotkać w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu. Przedstawiamy dwie najkrótsze z nich. To przyjemnie i kameralne miejsca otoczone zielenią. Tu można się poczuć jak w domu. Mało kto, poza mieszkańcami, potrafi zlokalizować te ulice. Z ulicą Langera wiąże się historia wielkiej przyjaźni sprzed kilku dekad. Przypominamy ją razem z filmem, jaki o niej powstał!

Lubisz zniżki?

📢 Ten mural to hołd dla wybitnego artysty. Pochodzący z Opola Michał Bajor będzie miał tu pamiątkę na całe życie

W sobotę, na jednej z opolskich kamienic przy ul. Oleskiej, odsłonięto mural przedstawiający postać Michała Bajora - wybitnego piosenkarza i aktora, który od dziecka dorastał w atmosferze festiwali i teatru. Mural, którego autorką jest Natalia Rak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zdobi teraz centrum miasta, będąc hołdem dla artysty, który przez lata przyczynił się do rozwoju polskiej kultury.

📢 Dzień Dziecka w Szczawnie - Zdroju. Co i za ile można kupić na straganach na deptaku w uzdrowisku? Trwa bajkowy Festiwal Słodkości ZDJĘCIA

Dzień Dziecka w Szczawnie - Zdroju upływa pod znakiem Bajkowego Festiwalu Słodkości i Smaku na deptaku uzdrowiska. Pojawiły się tam stragany z jedzeniem i deserami oraz dmuchańce i kolejka, którą można wyruszyć na zwiedzanie Szczawna - Zdroju.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 2.06 Wałbrzych: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników w Wałbrzychu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wałbrzyska Hala Lekkoatletyczna i PSP z OI nr 26: Pozyskano 18 mln zł na remont. Jakie prace planują?

Dwie duże inwestycje czekają wałbrzyską miejską infrastrukturę. Zmieni się szkoła z Podzamcza oraz Hala Lekkoatletyczna przy odbudowywanym stadionie na Nowym Mieście. Właśnie miasto Wałbrzych uzyskało informację o otrzymanym dofinansowaniu tych zadań z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

📢 Rajd Koguta z Dolnego Śląska dotarł na metę na Mazurach! Zwariowane ekipy z całej Polski pojechały, by pomagać. Mamy zdjęcia z trasy!

Ostatnie ekipy dotarły dzisiaj (1 czerwca) na metę Rajdu Koguta 2024 w Mrągowie województwie warmińsko-mazurskim. Rajd charytatywny miłośników motoryzacji z całej Polski, wyruszył z Oławy na Dolnym Śląsku. Były wśród nich ekipy z okolic m.in. z Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Legnicy, czy Kłodzka. Pieniądze z 2500 pakietów startowych przekazane zostaną na pomoc charytatywną, to rekordowe 2,6 mln zł!

📢 Wiadomo, kim był człowiek, którego ciało wyłowiono z Odry we Wrocławiu. To 19-latek, który wskoczył do rzeki w Sylwestra AKTUALIZACJA

O makabrycznym odkryciu we Wrocławiu informowaliśmy wczoraj. Dzisiaj, 1 czerwca już wiadomo, że ciało które dryfowało w rzece, to 19-latek który wskoczył do Odry w noc sylwestrową z 31 grudnia na 1 stycznia br.

📢 Zapomniany monument o krok od Rynku w Wałbrzychu. Pod nim płynie rzeka - zobaczcie zdjęcia

W 2024 roku mija 110 lat od wybuchu jednego z najkrwawszych konfliktów w dziejach ludzkości. Toczył się na kilku kontynentach i pochłonął miliony ofiar, a żałoba i pozostała po nim trauma zostały wykute w setkach kamiennych pomników m.in. na Dolnym Śląsku. Pozostałości jednego z nich stoją w dawnym "Górnym Wałbrzychu". Przypominamy ten zapomniany monument.

📢 Nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą: popili i wypadli z pontonu w Bardzie Śląskim, a mężczyzna wskoczył do Odry z mostu we Wrocławiu!

Interwencje WOPR-u na Dolnym Śląsku w czasie długiego, czerwcowego weekendu przyprawiają o gęsią skórkę. Mieszkańcy igrają z życiem, a Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma pełne ręce pracy. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Bardzie Śląskim. Przewrócił się tam ponton, a do wody wpadły osoby, które nim płynęły. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. We Wrocławiu do Odry z wysokiego mostu wskoczył mężczyzna! z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafił do szpitala!

📢 Norbert Wronka zwycięzcą konkursu Debiutów. Młodzi artyści mierzyli się z repertuarem Czesława Niemena

Opolska Karolinka, czyli nagroda im. Anny Jantar, za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiutów, powędrowała do rąk 19-letniego Norberta Wronki. Z kolei nagrodę publiczności zdobył Alan Cymbalista.

📢 Kolejny sukces Opery Wrocławskiej! Tosca - fantastyczny spektakl w gwiazdorskiej obsadzie przyciągnął wrocławian na plac Wolności

O godzinie 18.00 rozpoczęła się transmisja opery „Tosca” Giacoma Pucciniego na olbrzymim telebimie na placu Wolności. Widzowie mogli obejrzeć spektakl transmitowany na żywo z Opery Wrocławskiej, gdzie tego wieczoru na scenie stanęli obok siebie wrocławska sopranistka Aleksandra Kurzak i francuski tenor Roberto Alagna, gwiazdy światowych scen, prywatnie małżonkowie.

📢 Michał Bajor świętuje 50-lecie swojego debiutu. Wyjątkowy recital porwał opolska publiczność

W piątkowy wieczór, podczas pierwszego dnia 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, odbył się wyjątkowy recital pt. „Twoje serce do życia wystarczy", w którym Michał Bajor świętował 50 lat od swojego opolskiego debiutu. To właśnie na opolskiej scenie festiwalowej 17-letni Michał Bajor rozpoczął w 1974 roku swoją drogę do sławy.

📢 Koncert Premier rozpoczął 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Poziom tegorocznych artystów przeszedł najśmielsze oczekiwania

W piątek (31 maja) punktualnie o godz. 20:00, rozpoczął się 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Tradycja opolskiego festiwalu została podtrzymana – wraz z pierwszym dźwiękiem inauguracyjnego koncertu Premier, z nieba spadły krople deszczu. Amfiteatr w mgnieniu oka wypełnił się kolorowymi parasolami, tworząc malowniczy widok morza parasoli. Pomimo niesprzyjającej pogody, entuzjazm publiczności nie został ugaszony.

📢 Rozpoczął się Festiwal Opole 2024. Deszcz nie zniechęcił opolan. Festiwalowa strefa widza bawi się na opolskim rynku

Świetną alternatywą do oglądania 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki przed telewizorem jest strefa widza na opolskim rynku. Na ogromnym ekranie i przy dobrym nagłośnieniu można śledzić tam wydarzenia z amfiteatru. Zobaczcie, jak wyglądała ona w pierwszy wieczór festiwalu.

📢 Wypadek śmiertelny na drodze stu zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej, uważajcie na siebie

Dzisiaj (31 maja) doszło do śmiertelnego wypadku na drodze stu zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej. Na krętej drodze wojewódzkiej nr 387 zginął 54-letni motocyklista. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśniają policja i prokuratura.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto