MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radni skwitowali zarząd powiatu szczecineckiego

Rajmund Wełnic
Obrady Rady Powiatu
Obrady Rady Powiatu starostwo szczecineckie
Zarząd powiatu szczecineckiego z absolutorium za zeszły rok.

Na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Powiatu Szczecinek debatowano nad udzieleniem absolutorium zarządowi ze starostą Krzysztofem Lisem na czele. Sytuacja była o tyle ciekawe, że będący podstawą skwitowania budżet 2023 roku wykonywał jeszcze zarząd, którym zasiadali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i Porozumienia Samorządowego. Po niedawnych wyborach pierwszego koalicjanta zastąpiła Koalicja Obywatelska, która jeszcze niedawno była w opozycji.

W samym głosowaniu niespodzianek nie było – stosunkiem 13 głosów za i 3 wstrzymujące przyjęto zarówno wotum zaufania dla zarządu, jak i udzielono mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

A jak wyglądał zeszłoroczny budżet powiatu szczecineckiego? Samorząd miał ponad 188,8 mln zł po stronie dochodów, a wydał 196 mln zł. Na inwestycje przeznaczono ponad 50,4 mln zł, czyli ponad jedną czwartą. Z tego na drogi Przebudowane były m.in. drogi Drężno-Stępień, Juchowo-Radacz, Krosino, czy Ostropole-Kiełpin. Sporo (14 mln zł) wydano na obiekty sportowe – m.in. halę „mechanika”, kończoną salę „ekonomika”, czy też ruszała budowa Powiatowego Centrum Sportu w szczecineckich Świątkach. Budowa i modernizacja obiektów (m.in. Centrum Zdrowia Psychicznego, budowa i rozbudowa pracowni kształcenia zawodowego w „mechaniku”).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto