MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radny-elekt ze Szczecinka złożył mandat przed ślubowaniem. Znamy powód

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Maciej Makselon
Maciej Makselon Rajmund Wełnic
Maciej Makselon, radny-elekt Rady Miasta Szczecinka i obecny wiceburmistrz Szczecinka, nie obejmie mandaty radnego. W tle kontrowersje z jego miejscem zamieszkania.

Tak o swojej decyzji poinformował dziś (25 kwietnia) Maciej Makselon: - Po dłuższych przemyśleniach podjąłem decyzję, że zrzekam się mandatu radnego Rady Miasta Szczecinek (zdobytego w wyborach 7 kwietnia z ramienia Koalicji Obywatelskiej - red.) - informuje.

Skąd taka decyzja obecnego wiceburmistrza Szczecinka? Jak już informowaliśmy, pełnomocnik komitetu wyborczego Jerzego Hardie-Douglasa, który został nowym burmistrzem Szczecinka, złożył protest wyborczy w związku z niejasnościami co do miejsca zamieszkania kandydata na radnego. Przepisy stanowią bowiem, że musi być on mieszkańcem gminy, z której kandyduje. Maciej Makselon ma jednak dom pod Szczecinkiem, choć w mieście jest zameldowany. To jednak może nie wystarczyć, aby mieć prawo wybieralności. Zanim sąd się wypowie w tej sprawie, poznaliśmy decyzję samego zainteresowanego.

Tak ją tłumaczy: - Od urodzenia jestem związany ze Szczecinkiem, uczyłem się tutaj w szkole podstawowej i szkole średniej. I potem w długim wpisie na FB opisuje swoje bliskie związki z rodzinnym miastem.

I dalej: - Ale wiem też, że w świetle złożonego protestu wyborczego moja obecność na sesjach Rady Miasta mogłaby powodować pewien klincz polityczno-prawny, który może mieć negatywne skutki dla funkcjonowania samej rady, a w dalszej konsekwencji, naszego miasta. A na to sobie nie mogę pozwolić. To leży u podstaw mojej decyzji (...).

Maciej Makselon dodaje, że w jego miejsce wejdzie kolejny na liście KO Szymon Kiedel. Czy ostatecznie tak się stanie, okaże się po rozpatrzeniu protestu - sąd będzie musiał bowiem ustalić, czy fakt, że Maciej Makselon kandydował być może mogąc, miał wpływ na wynik wyborczy w okręgu czy też całym Szczecinku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto