Sukces żeglarzy ŻMKS Orlę Szczecinek i CEEiRJ

Rajmund Wełnic
Młodzi żeglarze z klubu Orlę Szczecinek

Na największych regatach na Pomorzu Środkowym Ustka Charlotta Saling Days 2021 świetnie wypadli zawodnicy ŻMKS Orlę Szczecinek. Rywalizowali oni w klasie Hobie Cat 14 oraz Optimist. Piotr Lisiecki w Mistrzostwach Polski Hobie Cat 14 zdobył brązowy medal. - Regaty w Ustce pozwoliły na zdobycie doświadczenia w żeglowaniu po otwartym akwenie, jakim są wody Morza Bałtyckiego najmłodszym szczecineckim regatowcom – mówi Piotr Pindral z klubu Orlę.

Dzieci na co dzień trenujące na jeziorze Trzesiecko rywalizowały na morzu przez dwa dni w klasie Optimist. Ostatni finałowy wyścig odbył się w bardzo trudnych warunkach pogodowych nawet dla dużo starszych i bardziej doświadczonych żeglarzy. Zawodnicy ŻMKS Orlę Szczecinek poradzili sobie doskonale. Wojtek Lisiecki wywalczył 2. miejsce, Krystian Nikulak zajął 3. miejsce. W klasie Optimist wygrała żeglarka klubu Opty Ustka – Martyna Lemanczyk.

Na katamaranach Hobie Cat 14 regaty wygrał i zdobył tytuł Paweł Janusz z Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

W zawodach wzięło udział ponad 150 jachtów. Pierwsze dwa dni należały do klas ILCA 7, 6 i 4 , które ścigały się w ramach Pucharu Polski. Organizatorem regat był Klub Żeglarski ProSport, miasto Ustka i Dolina Charlotty.