Rajmund Wełnic
Reprezentacja Orlę Szczecinek w Wałczu
Reprezentacja Orlę Szczecinek w Wałczu Natalia Jaszczur
Na jeziorze Zamkowym w Wałczu żeglarze ŻMKS „Orlę” Szczecinek wzięli udział w regatach Złota Szekla organizowanych w ramach 7. Festiwalu Dwóch Jezior. Po raz kolejny w tym sezonie udało im się zająć czołowe lokaty.

W klasie Optimist od lat 12 bardzo dobrze popłynął młody szczecinecki żeglarz Szymon Pindral zajmując. 2 miejsce.
Pozostali optymiściarze zdobyli miejsca: Kacper Zagdan - 5, Igor Idczak – 6, Tymoteusz Bendza - 8, Dawid Puszkar – 9.

W klasie Laser Pico udało się wywalczyć czołowe miejsca dwóm załogom ze Szczecinka. Filip Gabryś i Maja Zagdan zajęli 2 miejsce, tuż za nimi na podium znaleźli się Wojciech Lisiecki i Barbara Klimaszewska zajmując 3 miejsce.

Organizatorem zawodów był Armatorski Klub Żeglarski 90. W regatach wzięło udział ponad 60 zawodników z 13 klubów żeglarskich startujących w klasach Optimist, Laser Pico, Cadet i Europa. Ze względu na słaby wiatr udało się rozegrać tylko 2 z 5 zaplanowanych wyścigów.

Żeglarze ŻMKS „Orlę” Szczecinek przygotowują się do kolejnych regat. W połowie lipca odbędą się ogólnopolskie regaty 9 Bałtycki Puchar Klas na jeziorze Jamno. Szczecineccy żeglarze wystartują w nich w klasie Optimist gr. A i B oraz w klasie ISA 407.