Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Szczecinku. Oddział covidowy już pełny i zostanie powiększony [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Szpital w Szczecinku
Szpital w Szczecinku Rajmund Wełnic
W tydzień oddział covidowy szpitala w Szczecinku zapełnił się chorymi. Brakuje lekarzy, którzy mogliby tam pełnić dyżury.

15-łóżkowy oddział w szpitalu w Szczecinku dla chorych na Covid-19 utworzono w ekspresowym tempie 23 października. Łóżka udało się wydzielić z interny i ortopedii. I już na początku listopada odział jest zapełniony.

– Co ważne szczecinecka lecznica otrzymała status szpitala II stopnia w zakresie leczenia chorych na Covid-19, a niestety brakuje lekarzy, którzy mogliby pełnić dyżury –

informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa w Szczecinku.

Dziś (3 listopada) prezes Anna Złotowska będzie uczestniczyć w wideokonferencji z wojewodą zachodniopomorskim, podczas której na pewno zapadną kolejne ważne decyzje.

Należy się spodziewać decyzji o zwiększeniu liczby łóżek covidowych – na dziś w powiecie szczecineckim jest 309 osób z aktywnym zarażeniem koronawirusem.

Potrzebne są także respiratory – zarząd szpitala wystąpił do wojewody o 5 urządzeń, starostwo kupi jeden, a leśnicy dwa respiratory na oddział dla chorych na Covid-19 ze szpitala w Szczecinku.

AKTUALIZACJA

Nie 15, a 30 łóżek covidowych będzie dostępnych w Szczecinku od środy, 4 listopada. - Obecnie zajętych jest wszystkich 25 łóżek - mówi starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

OŚWIADCZENIE PREZES SZPITALA

W związku z wydzieleniem w Szpitalu w Szczecinku 30 łóżek dla pacjentów chorych na COVID19 – II poziom, niniejszym informuję, że oddział internistyczny Szpitala w Szczecinku nie będzie przyjmował pacjentów internistycznych bez stwierdzonego zakażenia SarsCov2.
Uzasadnienie:
Infrastruktura oddziału internistycznego w całości będzie stanowiła zabezpieczenie dla 30 łóżek internistyczno-zakaźnych wraz z niezbędnymi pomieszczeniami dla dezynfekcji i prawidłowego ruchu pacjentów zmniejszającego ryzyko przeniesienia zakażenia.
Mając na uwadze powyższe, bardzo proszę o kierowanie pacjentów wymagających interwencji
i hospitalizacji internistycznych do innych jednostek, a także o większe zaangażowanie w opiekę
i leczenie pacjentów podlegających POZ. Państwa działanie polegające na badaniu fizykalnym, podmiotowym oraz diagnostyce zleconej na miejscu, ułatwi opiekę nad tymi chorymi i pozwoli skuteczniej zabezpieczyć pacjentów wymagających hospitalizacji, dodatkowo obciążonych zakażeniem SarsCov2. Przysyłanie na oddział SOR Szpitala w Szczecinku pacjentów, którzy nie są w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i mogą być skuteczniej skonsultowani przez własnego lekarza POZ znacząco poprawi funkcjonowanie i dostępność terapii dla tych pacjentów, których stan życia jest realnie zagrożony oraz zmniejszy ryzyko przeniesienia zakażenia. Oddział SOR stanowi bowiem miejsce, gdzie w interakcje wejść mogą pacjenci niezdiagnozowani w zakresie COVID19. W takim wypadku kierowanie tam pacjentów bez uzasadnienia, zwiększa ryzyko kontaktu, a także obciąża personel Szpitala zadaniami, które mogą być wykonane przez POZ.
Dodatkowo informuję, że w chwili obecnej na terenie województwa zachodniopomorskiego funkcjonują 3 izolatoria dla pacjentów COVID19 nie wymagających leczenia szpitalnego tj. w Mielnie, Kołobrzegu i Białogardzie.

Anna Złotowska
Prezes Szpital w Szczecinku sp. z o.o.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto