Tenisista stołowy ze Szczecinka mistrzem Polski! Wspaniałe osiągnięcie [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Antoni Biedziuk (z paletką nr 1) ze swoim zespołem z Tarnobrzegu
Antoni Biedziuk (z paletką nr 1) ze swoim zespołem z Tarnobrzegu archiwum
Antoni Biedziuk ze Szczecinka został drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych.

Kolejny tytuł do swojego dorobku dopisał tenisista stołowy ze Szczecinka Antoni Biedziuk. Grający obecnie w barwach podkarpackiego „Jeziora” Tarnobrzeg, po osiągnięciu w ubiegłym tygodniu wicemistrza Polski w grze pojedynczej, tym razem sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu zdobywając tytuł mistrza Polski w rywalizacji drużynowej.

Mistrzostwa odbyły się w Beskidzie Śląskim w Wiśle. Partnerem naszego gracza był Paweł Włodyka. Tarnobrzeski duet eliminacje grupowe przeszedł jak burza, pokonując kolejno „Start” Radom, „Start” Katowice oraz „Eurobeskidy” Łodygowice bez straty punktu po 2:0.

W grze półfinałowej na drodze „Jeziora” stanęła turniejowa „jedynka” – ekipa AWF Warszawa. W tym pojedynku faworyci, również nie sprostali tarnobrzeżanom, ulegając wyraźnie 0:2, nie zdobywając nawet seta. W pojedynku finałowym doszło do bratobójczego pojedynku z drugą ekipą z Tarnobrzega, gdzie lepsza okazała się para Włodyka – Biedziuk, która zwyciężyła w stosunku 2:1 zostając mistrzem Polski na rok 2021. Serdeczne gratulacje dla pana Antoniego Biedziuka i jego zespołu.