Udany start Akademii Fitness Sportowego ze Szczecinka na mistrzostwach Polski [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Zawodniczki na MP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zawodniczki na MP w Ostrowcu Świętokrzyskim AFS Szczecinek
W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, a także Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness. W imprezie wzięły udział zawodniczki z Akademii Fitness Sportowego ze Szczecinka.

W Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, na Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, 2 miejsc3 i srebrny medal zdobyła Joanna Zielska, wystarowała w kat. Juniorek Fitness sylwetkowego open 16-23 lata.

polecane]20606925;1;CZYTAJ TEŻ:[/polecane]

W imprezie nie mogła wziąć niestety udziału druga utalentowana zawodniczka AFS i podopieczna Anny Guzik-Sobolewskiej, Aleksandra Kubińska, która doznała kontuzji środręcza na ostatnim treningu. W ostatnich tygodniach Ola zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, i złoto na Pucharze Polski oraz srebro na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski.

Na Mistrzostwach Polski Dzieci Akademie Fitness Sportowego reprezentowało 15 zawodniczek i 1 zawodnik który świetne się spisał Jakub Witak- zdobył brązowy medal w kategorii fitness chłopców do lat 16.

Kolejny sukces odniosła Lena Rakowska zajęła 5. miejsce w kategorii do 9 lat jej starsza koleżanka Nina Toboła w kategoriach 10 lat wywalczyła 3m brązowy medal.

W kat. do lat 11 Julia Nowak zdobyła 4m.

Wszystkie zawodniczki zasługują na uznanie i wyróżnienie , godnie reprezentowały miasto i klub a przy tym zdobyły kolejne doświadczenie.

Emilia Warmijak, Lena Zalot, Hanna Dymecka,Lena Bielecka, Weronika Koniszewska, Wiktoria Bielak, Sandra Dębczak,Wiktoria Wojtaszewska, Alicja Mariańska i Maja Śliwińska tuż za finałową szóstką .

Już za 2 tyg. zawodniczki Akademii Fitness Sportowego będą reprezentowały kraj na Mistrzostwach Świata w Serbii, trzymamy kciuki.

Trenerami dzieci w AFS są Anna Guzik-Sobolewska i Aneta Rudzka

- Nie brakowało dobrej zabawy i wszystkie zawodniczki spisały się bardzo dobrze, przy okazji zbierając doświadczenie na kolejne starty w prestiżowych imprezach -