Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Szczecinku rośnie market znanej sieci handlowej. Powstanie szybko [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Tak obecnie wygląda plac budowy
Tak obecnie wygląda plac budowy Rajmund Wełnic
W błyskawicznym tempie w Szczecinku rośnie pierwszy w mieście market znanej sieci handlowej. Jest wstępny termin otwarcia.

Pierwszą łopatę pod budowę sklepu sieci Aldi w Szczecinku wbito pod koniec grudnia zeszłego roku, a już w połowie kwietnia żelbetowa konstrukcja jest gotowa, zadaszona i w większości z gotowymi ścianami. Wewnątrz trwają już prace instalacyjne, obiekt gotowy jest do montażu stolarki. Na placu przy ulicy Koszalińskiej trwają także roboty przy drogach i parkingu, a od strony pobliskiego osiedla budowana jest droga dojazdowa.

I właśnie ona jest poprowadzona dość niecodziennie – droga prowadzić będzie od wjazdu na osiedle Koszalińska skręci w prawo i dalej wzdłuż dawnego chodnika i samej ulicy Koszalińskiej aż do marketu. Spowodowało to konieczność wycięcia kilkunastu drzew.

Jeżeli tempo prac zostanie utrzymane, czerwcowy termin oddania sklepu do użytku jest jak najbardziej realny.
Wspomniany teren należał kiedyś do Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która przed laty sprzedała go prywatnemu inwestorowi. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony pod usługi.

Ten rejon Szczecinka staje się powoli nowym centrum handlowym miasta. W najbliższym sąsiedztwie ronda na dawnej obwodnicy Szczecinka działają dziś markety Intermarche ze stacją paliw, mini galeria handlowa Aura Park (z elektromarketem Media Expert, sklepem sportowym Martes, Sinsey i Pepco), a także market budowlany Mrówka. Dawny hipermarket Tesco – po sprzedaży sklepów – duńskiej sieci Netto działa pod jego szyldem, a w drugiej części hali sklep Action. Nieco dalej – na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Narutowicza planowana jest budowa sklepu sieci Castorama, a nieopodal – koło komendy straży pożarnej - skończyła się budowa nowej siedziby Bricomarche.

Dyskonty Aldi Polacy poznali na przełomie lat 80. i 90. podczas handlowych wypraw, głównie do Berlina Zachodniego. Do Polski wracały wówczas autobusy i pociągu po sufit załadowane tanim piwem, chemią gospodarczą czy słodyczami. Do tego stopnia, że słowo „aldik” weszło na stałe do słownika jako synonim dyskontu właśnie. Aldi w Polsce obecny jest od kilkunastu lat. Ma około 200 sklepów, głównie na Śląsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto