KSW Szczecinek na Pucharze Świata w kickboxingu. Jest medal! [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Reprezentacja KSW Szczecinek w Budapeszcie
Reprezentacja KSW Szczecinek w Budapeszcie KSW Szczecinek
Julia Marciniak z Klubu Sportów Walki Szczecinek zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata w kickboxingu.

W Budapeszcie odbywał się Puchar Świata w kickboxingu. 28 Hungarian Kickboxing World CUP przyciągnął blisko 3000 zawodników z 44 krajów, a w tym troje wojowników z KSW Szczecinek.

- Z mistrzostw przywozimy jeden srebrny medal, który zdobyła Julia Marciniak w kategorii do 70 kg w ringowej formule low-kick -

mówi Zbigniew Sołtys, trener KSW Szczecinek. - W finałowym pojedynku musiała uznać wyższość doświadczonej zawodnicze z Serbii Aleksandry Raapajic ulegając 3:0.

KSW Szczecinek myśli o kolejnych startach

Kolejnym seniorem startującym w -79 kg kick-light był Adrian Korkus ulegając zawodnikowi z Niemiec - późniejszemu finaliście stosunkiem 2:1. - Jedyny nasz junior Kacper Jakimcio, który rywalizował kategorii do 57 kg kick-light w 1/16 pokonał przeciwnika z Bułgarii i następnie uległ Niemcowi zajmując ostatecznie 5-8 miejsce - mówi Zbigniew Sołtys. - Warto docenić zawodników za dobre pojedynki. Korkus oraz Jakimcio mieli nieco pecha przy losowaniu ponieważ ulegli późniejszym finalistom ale ich dobre pojedynki pokazują, że mogą rywalizować z czołówką światową. Julia Marciniak musi się jeszcze zasymilować do rywalizacji seniorskiej pod względem siły oraz wytrzymałości i za chwilę będzie przywozić najcenniejsze trofea. Natomiast ten turniej dał nam wiele wskazówek co mamy robić dalej przed kolejnymi mistrzowskimi startami. Specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie naszego wyjazdu na Węgry należą się dla Miasta Szczecinka.