MKP Szczecinek wygrywa z liderem. Kapitalny mecz [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
MKP (pomarańczowe stroje) kontra Flota
MKP (pomarańczowe stroje) kontra Flota Rajmund Wełnic
Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Miejski Klub Piłkarski Szczecinek wygrywając u siebie 4:2 z Flotą Świnoujście, liderem IV ligi.

W tym meczu było wszystko - zwroty akcji, piękne bramki, kapitalne interwencje bramkarzy (właściwie to bramkarza gospodarzy Mateusza Sochalskiego), zaskakujące zmiany wyniku, słupki, ładne akcje i emocje do ostatniego gwizdka. Ale nic dziwnego - do Szczecinka przyjechał lider IV ligi, świnoujska Flota, która do tej pory nie przegrała meczu w tym sezonie.

MKP Szczecinek wiodło się średnio, więc faworytem byli goście. Zaczęli nawet dobrze, mieli kilka świetnych sytuacji, ale znakomicie wybronił je Mateusz Sochalski. Miejscowi ograniczali się do kontr, po jednej z nich gości uratował słupek. Mimo to w 30 minucie Flota strzeliła gola na 1:0, odpowiedź gospodarzy padła jeszcze przed przerwą - po dwóch szybkich akcjach przytomnością umysłu wykazał się Mateusz Górny, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej odsłonie Flota naciskała, ale MKP się mądrze bronił. Gościom udało się w końcówce doprowadzić do wyrównania, wydawało się, że lada chwila wyjdą na prowadzenie, ale wtedy na drybling przed polem karnym zdecydował się Mateusz Góra z MKP. Minął kilku rywali i strzałem w krótki róg dał prowadzenie swojej drużynie. Już w doliczonym czasie ten sam zawodnik spokojnie wykończył kontrę i ustalił wynik na 4:2.