27 wniosków zgłoszonych do tegorocznego budżetu obywatelskiego Szczecinka przeszło przez sito weryfikacji formalnej i merytorycznej. Do wyboru są m.in. koncert Zenka Martyniuka, koleje edycja Materia Fest, czy renowacja tarcz zegara kościoła Mariackiego.

Z 37 wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Szczecinku na rok 2020 przepadło 10.

A oto te, na które z początkiem lutego będzie można głosować: renowacja murku przy ulicy Bartoszewskiego, naprawa drogi przy ul. Lipowej 5-7, strefa aktywnego wypoczynku przy ulicy Wyszyńskiego, rozszerzenie sieci stacji rowerowych o 3 nowe lokalizacje: Fabryczna, Karlińska, Piłsudskiego, pływające fontanny z iluminacją świetlną na jezioro Trzesiecko,

Oprócz tego przebudowa drogi na Małpim Gaju, remont murku nad Niezdobną koło deptaka, elektroniczna tablica informacyjna - parking naprzeciwko kościoła Mariackiego, montaż 10 hamaków w parku, montaż 4 ławek solarnych na terenach miejskich, boisko do koszykówki ulicznej koło skateplazy przy McDonalds – tu też miałby powstać tzw. pump truck – asfaltowy tor rowerowy, ponton asekuracyjno-ratunkowy dla Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Orlę.

Jest także pomysł na wydanie książki o losach pierwszych osadników Szczecinka, zegar słoneczny w przestrzeni publicznej miasta Szczecinek, naturalny ogród zabaw, budowa pomostów dla niepełnosprawnych wędkarzy i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła NNMP w Szczecinku, trzypoziomowe poidełka wody pitnej dla ludzi i zwierząt, zakup pojemników do zbioru nakrętek czy defibrylatorów.

Są i imprezy plenerowe: koncert plenerowy Zenka Martyniuka i Kamila Bednarka, letnia impreza pokoleniowa, Art Piknik – Art Wioska, czy organizacjia 9. edycji Materia Fest.

Głosowanie – przez Internet lub metodą tradycyjną - od 3 do 23 lutego. Wyniki poznamy 28 lutego. Głos oddać mogą nawet dzieci – za zgodą opiekuna prawnego. Wystarczy podać jedynie imię i nazwisko oraz numer PESEL Da to ratuszowi czas na ogłoszenie przetargów, aby zdążyć z realizacją projektów w roku budżetowym. Realizacji doczekają się te pomysły, które otrzymają największe poparcie (do wyczerpania kwoty 800 tys. zł).

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Szczecinku, w którym mieszkańcy sami będą mogli zgłosić i wybrać do realizacji różne projekty. I tak jak w tym roku, do wydania będzie 800 tysięcy złotych. W pierwszy rozdaniu pieniędzy wystarczyło na realizację pięciu projektów. Głosowało wówczas w sumie 4 388 mieszkańców Szczecinka, z czego aż 88 procent przez Internet.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!