MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Po wyborach w Szczecinku. Co ze starostwem? Mówi Krzysztof Lis

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Starosta szczecinecki Krzysztof Lis
Starosta szczecinecki Krzysztof Lis Rajmund Wełnic
W szczecineckim ratuszu po wyborach burmistrza już wszystko wiadomo, choć nie do końca. Ale to z powiatem? Możliwe scenariusze rozwoju sytuacji snuje starosta Krzysztof Lis.

Po zwycięstwie Jerzego Hardie-Douglasa nad Danielem Rakiem z Koalicji Obywatelskiej w wyborach na burmistrza Szczecinka przyjdzie pora na formowanie większości w radach – miasta i powiatu. Tam na dziś sytuacja jest taka: w 21-osobowej Radzie Miasta 10 głosów ma Koalicja Obywatelska, 6 komitet JHD, 3 starościńskie Porozumienie Samorządowe i po jednym Razem dla Szczecinka i Przyjazny Szczecinek. W 19-osobowej Radzie Powiatu – to ona wybierze starostę - po 6 mandatów ma KO i PS, 3 komitet Jerzego Hardie-Douglasa oraz 4 Prawo i Sprawiedliwość.

- Zaraz po wyborach pogratulowałem zwycięstwa Jerzemu Hardie-Douglasowi, rozmawiałem także z Danielem Rakiem – starosta szczecinecki i lider Porozumienia Krzysztof Lis mówi, że czas na konkretne rozmowy o koalicjach w obu samorządach przyjdzie na dniach, gdy nieco opadnie kurz po kampanii wyborczej. Ale w miarę szybko, bo starosta nie chciałby czekać, co przyniosą pierwsze sesje obu rad. - Już wcześniej mówiłem, że w Radzie Powiatu możliwe są dwie koalicje PS z PiS i PS z KO, bo taka jest matematyka, ale matematyka ma to siebie, że po drugiej turze może się zmienić – starosta dodaje, iż ma świadomość, że radni KO i Jerzego Hardie-Douglasa ideowo są mocno zbliżeni, a zwycięstwo drugiego z panów może wpłynąć na rozkład głosów w obu samorządach. Dlatego chciałby poczekać aż sytuacja się wyklaruje.

- Wybory pokazały, że Daniel Rak nie był w stanie odrobić strat z I tury, a nawet różnica między panami się zwiększyła, co z kolei pokazało, że mieszkańcy Szczecinka podzielili wizję rozwoju miasta zaproponowaną przez Jerzego Hardie-Douglasa – mówi Krzysztof Lis. - Społeczeństwo dało „czerwoną kartkę” burmistrzowi i pokazało, że chce zmian. To oczywiście ma wpływ na to co dzieje się nie tylko w Szczecinku, ale także w powiecie i innych gminach, bo Szczecinek jest regionalnym ośrodkiem o największym potencjale.

Starosta pogratulował także zwycięstwa nowemu burmistrzowi Barwic Robertowi Zborowskiemu: - Barwice to moje rodzinne miasto i oczywiście bardzo mnie interesowało, jak pójdą tam wybory. Przewaga 260 głosów nad Adamem Sobolewskim była na tyle duża i pokazała, że ludzie chcą kontynuacji – mówi. - Robert Zborowski ma ogromne doświadczenie samorządowe i gwarantuje stabilne rządy i rozwój gminy, w przeciwieństwie do jego rywala, który jako radny skupiał się głównie na krytykowaniu.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Po wyborach w Szczecinku. Co ze starostwem? Mówi Krzysztof Lis - Szczecinek Nasze Miasto

Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto