Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pożegnanie z zimą na placu budowy łącznika obwodnicy Szczecinka S11 z DK20 [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Widok na węzeł drogowy w Miękowie
Widok na węzeł drogowy w Miękowie GDDKiA o/Szczecin
To już chyba definitywny koniec zimy na placu budowy łącznika spinającego obwodnicę Szczecinka w ciągu drogi S11 z drogą krajową 20.

Po zimowym spowolnieniu prac na budowie łącznika obwodnicy Szczecinka w ciągu S11 z DK20 prace znowu nabierają tempa. Skalę inwestycji obrazują najnowsze zdjęcia z drona. - Prace na obwodnicy w tym roku będą się koncentrowały przede wszystkim na wykonywaniu robót nawierzchniowych i wykończeniowych na obiektach mostowych - informuje szczeciński oddział GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad umowę z Budimeksem, wygranym przetargu, podpisała w lipcu 2021 roku. Od tej chwili zegar zaczął dla wykonawcy tykać - na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej Budimex miał 17 miesięcy. Realizacja robót budowlanych - rozpoczęła się pod koniec 2022 roku - ma potrwać 19 miesięcy. Zgodnie z tymi terminami inwestycja zostanie udostępniona kierowcom w 2025 roku, może nieco szybciej, jeżeli będą łagodne zimy. Same prace zajmą dwa sezony budowlane.

Przetarg na drogę wygrała firma Budimex, która złożyła ofertę opiewającą na 106,6 miliona złotych. Od jesieni 2019 roku obwodnica Szczecinka funkcjonuje w ciągu drogi ekspresowej S11. DK20 nadal jednak prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi. Nowa trasa od południa ominie Szczecinek i połączy obwodnicę w ciągu DK20 z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową na Piłę i Poznań. Obwodnica będzie miała długość 4,3 kilometra. Z DK 20 połączy się w okolicy Sitna.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto