MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza nabór budżetu obywatelskiego Szczecinka. W tym roku z ważną zmianą

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Dwa lata temu uczniowie szczecineckiej szkoły społecznej skutecznie lobbowali mieszkańców za Zielonym Zakątkiem w swojej placówce
Dwa lata temu uczniowie szczecineckiej szkoły społecznej skutecznie lobbowali mieszkańców za Zielonym Zakątkiem w swojej placówce Rajmund Wełnic
Rusza siódma edycja budżetu obywatelskiego Szczecinka. Inicjatywy można zgłaszać od 28 maja do 26 czerwca. W tym roku czeka nas ważna innowacja.

Nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Szczecinka do realizacji w roku 2025 rozpoczyna się we wtorek (28 maja) i potrwa do 26 czerwca 2024 roku. Projekt można zgłosić się na formularzu zgłoszeniowym dostępnym w formie elektronicznej pod adresem www.szczecinek.budzet-obywatelski.org oraz w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta szczecineckiego ratusza lub mailowo na adres Urzędu Miasta. W takim sam sposób można złożyć wypełnione wnioski.

Każdy mieszkaniec Szczecinka może złożyć maksymalnie dwa projekty. Projekt musi zostać poparty podpisami na formularzu zgłoszeniowym przez 20 mieszkańców Szczecinka. Inicjatywa musi opiewać na minimum 20 tys. zł, ale nie więcej niż 200 tys. zł. Miasto na budżet obywatelski przeznaczyło 772 tys. zł. Uwaga! Po licznych uwagach, w regulaminie wprowadzono ważną zmianę – otóż projekty podzielono na kategorie ogólnomiejską i lokalną. W tej ostatniej Szczecinek podzielono na cztery części i w tej drugiej kategorii należy zaznaczyć, jakiej wniosek dotyczy.

Po zgłoszeniu, formalnym sprawdzeniu i weryfikacji projektów we wrześniu zarządzone zostanie głosowanie – w tym roku na przełomie października i listopada - które wyłoni zwycięzców tegorocznej – a realizacyjnie przyszłorocznej – edycji BO. Po fazie przetargowej będą one bowiem realizowane już w roku 2025.

Ratusz całą procedurę przeprowadza wcześniej (choć przez wybory tym razem miesiąc później niż zwykle), aby uniknąć jakichś opóźnień, których nie sposób przewidzieć – np. pływająca fontanna na Trzesiecku miała być zrealizowana w roku 2020, ale z uwagi na przeciągające się formalności będzie realizowany dopiero w roku 2021.

Po 26 czerwca szczecinecki ratusz oceni zgłoszone wnioski pod względem merytorycznym, autorzy dowiedzą się o wynikach do 30 sierpnia z możliwością odwołania w razie odrzucenia projektu. Głosowanie na zatwierdzone wnioski przewidziano od 11 października do 4 listopada. Do realizacji będą przeznaczone zwycięskie projekty, do wyczerpania puli.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku największe poparcie (1 871) głosów uzyskał pomysł budowy w parku tężni solankowej. Drugie miejsce zajął (1 665 głosów) projekt „Murale, teatry, wystawy, Art Piknik”, czyli wydarzenia będące atrakcjami letniego spotkania ze sztuką w Szczecinku już ponad 10 lat. Trzecia lokata (1 436 głosów) przypadła koncepcji uhonorowania trenera sztuk walki śp. Krzysztofa Pajewskiego organizacją gali sztuk walki, powstaniem murala, wystawy i warsztatów Mu poświęconych. Ostatni projekt, jaki będzie finansowany z BO to festiwal „Szczecinek – miasto gier umysłowych” (1 156 głosów). To z kolei organizacja festiwalu – turnieju gier umysłowych, brydża, szachów, itp..

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto