Taekwondocy ze Szczecinka zostali mistrzami Polski [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Reprezentanci KSW Szczecinek z trenerem Zbigniewem Sołtysem
Reprezentanci KSW Szczecinek z trenerem Zbigniewem Sołtysem KSW Szczecinek
Julia Marciniak i Adrian Korkus z Klubu Sportów Walki Szczecinek zostali mistrzami Polski w teakwondo.

W ostatni weekend w Częstochowie odbyły się XXIX Mistrzostwa Polski w Taekwondo, w których wystartowało 8 zawodników z KSW Szczecinek. W zawodach wzięło udział rekordowa liczba 747 zawodników z 32 klubów z całej Polski.

Rewelacyjnie wypadła Julia Marciniak z KSW Szczecinek, aktualna mistrzyni Polski w K-1 oraz wicemistrzyni świata juniorów z Włoch w kickboxingu, która zwyciężyła w kat. seniorek +61kg w dwóch konkurencjach light-contakt oraz semi-contact, a także została najlepszą zawodniczką całego turnieju.

Udany start zaliczył również Adrian Korkus zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski w kat. -76kg w walkach ciągłych oraz semi-contacie.

- Warto nadmienić, że ten turniej również miał wyłonić kadrę na Mistrzostwach Świata w Coventry do której zakwalifikowali się J. Marciniak i A. Korkus – powiedział prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.

Dobrze zaprezentował się również trzeci senior z KSW Kamil Mataczyński w kategorii -82 kg, który dopiero w finale musiał uznać wyższość Szymona Grzebyka z KTC Kraków.

- Natomiast młodsi reprezentanci naszego klubu w kategoriach kadet i junior odpadli w eliminacjach i tylko Kacper Jakimcio w kat. -58 kg junior zdobył brązowy medal – powiedział trener KSW Zbigniew Sołtys.

Warto nadmienić, że KSW Szczecinek zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej seniorów wśród wszystkich klubów biorących udział w mistrzostwach.