MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Szczecinku trwa zbiórka na leczenie zwierzaków z Psikątka

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Danuta Kadela i Kamil Biegański w Psikątku
Danuta Kadela i Kamil Biegański w Psikątku FB Psikątek
Doskonale wszystkim w Szczecinku znana Danuta Kadela nadal – choć już poza rodzinnym miastem – pomaga bezdomnym zwierzętom prowadząc Psikątek w Stepieniu koło Białego Boru. Przytulisko pilne potrzebuje wsparcia.

W pomoc dla Psikątka zaangażował się Kamil Biegański, szczecinecki trener i społecznik, który zorganizował w Szczecinku sieć (adresy poniżej) punktów, w których można wrzucić datek na opiekę nad zwierzakami, które znalazły schronienie u pani Danuty Kadeli.

Samej pani Danuty w Szczecinku specjalnie przedstawiać nie trzeba. To miłośniczka, wręcz fanatyczka zwierząt, która od zawsze im pomaga. Albo na własną rękę, z pomocą ludzi dobrej woli, czy o jako szefowa (niestety już była) szczecineckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, jednego z najlepszych swego czasu w Polsce. W jej domu w Szczecinku zawsze roiło się od „bezdomniaków”, psów i kotów. Potem prowadziła z wolontariuszami nieformalne przytulisko przy szczecineckiej lecznicy dla zwierząt, a potem pogotowie dla zwierzaków w podszczecineckim Buczku, czy wreszcie – już jako radna – doprowadzić do drożenia miejskiego progami zapobiegania bezdomności zwierząt i budowy schroniska. Kierowała nim przez lata wyzwalając w ludziach i organizacjach pozarządowych falę wsparcia dla „bezdomniaków”.

Dziś prowadzi – a jakże, na własną rękę i za własne pieniądze oraz ludzi wielkiego serca – Psikątek w Stepieniu w gminie Biały Bór. Ale koszty – głównie karmy, energii i opieki weterynaryjnej – są gigantyczne. - Psikątek tonie w długach za media, a tu jeszcze samochód niesprawny, samochód prywatny, kolejny, który zajeżdżam, pomagając zwierzakom, a bez samochodu nie da się żyć na tym odludziu i nie można jechać na interwencje, dowieźć karmy potrzebującym – pisze Danuta Kadela. - Zwierzyniec w 90 procentach mieszka w domu, muszą mieć ciepło, a tu drewno się kończy. No i kolejny rachunek za prąd, bo pralka chodzi non stop, część nie trawi suchej karmy, więc muszę gotować. Gotowanie też prąd.

- To wszystko koszty, które nas przerastają – nie ukrywa pani Danuta. - Do tej pory jakoś kulało... sprzedawałam bibeloty, szkło, kryształy, obrazy, meble z czasów, kiedy miałam sklep z antykami. Teraz sprzedaż stoi w miejscu, a moje oszczędności się skończyły. Musimy przetrwać do lata. Latem otworzę w Psikątku taką działalność, z której zarobimy na media. Taką mam nadzieję, ale pomocy potrzebujemy teraz.

Pod jej – oraz wolontariuszy – opieką są psy-staruszki, ze schronisk, zabrane z łańcuchów, z podejrzanych hodowli.
Jeden z pilniejszych wydatków to zebranie 10 tys. zł na opłacenie opieki weterynaryjnej, w czym pomoc zadeklarował Kamil Biegański. Akcja zbiórki do puszek już trwa i gorąco apelujemy o wsparcie. Zbiórka trwa do końca kwietnia. A poniżej lista punktów, w których stanęły puszki z adresami:
Salon Łazienek Eurostandard Ul. Wiśniowa 10
Remedium Centrum Rehabilitacji Ul. Warcisława IV 13/15
Blackrock Irish Pub Ul. Juliana Ordona 28
Sklep ZOO „Cztery Łapy” Ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 17
Sklep mini ZOO ul. Warcisława IV 54a
Butik La Vie Butik Ul. Bartoszewskiego 31
Sklep ONYX Ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
Pracownia Fryzjerska - Klaudia Kucicka Ul. Warcisława IV 41
Rancho Panderossa ul. Jeziorna 36, Gwda Wielka
Stomatologia Aurelia Kaliczyńska Ul. Armii Krajowej 6b
Mała Klinika Urody ul. Piłsudskiego 12
Salon Esencja Piękna Karolina Kowalik, ul. Szafera 2e
ZOO ROKUS ul. Podwale 2/koło LIDLA
Fizjo-zwierz ul. Kościuszki 46,
Biuro Turystyczne Joanna Plac Wolności 10,
Biuro Nieruchomości 5 Gwiazdek A.P. Majchrzak ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3/4 na schodkach.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto