Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosna na budowie łącznika odnogi obwodnicy Szczecinka [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Jeden z obiektów mostowych na powstającej trasie
Jeden z obiektów mostowych na powstającej trasie GDDKiA o/Szczecin
Drogowcy wykorzystują każdy dzień poprawiającej się aury na prowadzenie prac na budowie łącznika obwodnicy Szczecinka w ciągu S11 z DK20.

- Trwają prace przy budowie obiektów mostowych na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi krajowej nr 20. - Wykonywane są kapy chodnikowe, betonowana płyta przejściowa na obiekcie E1 - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Szczecinie. - Prace trwają też przy przejściu górnym dla zwierząt.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad umowę z Budimeksem podpisała w lipcu 2021 roku. Od tej chwili zegar zaczął dla wykonawcy tykać - na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej Budimex miał 17 miesięcy. Realizacja robót budowlanych ma potrwać 19 miesięcy. Zgodnie z tymi terminami inwestycja zostanie udostępniona kierowcom w drugim kwartale 2025 roku, może nieco szybciej, jeżeli będą łagodne zimy. Same prace zajmą dwa sezony budowlane.

Budimex złożył ofertę opiewającą na 106,6 miliona złotych. Od jesieni 2019 roku obwodnica Szczecinka funkcjonuje w ciągu drogi ekspresowej S11. DK20 nadal jednak prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi. Nowa trasa od południa ominie Szczecinek i połączy obwodnicę w ciągu DK20 z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową na Piłę i Poznań. Obwodnica będzie miała długość 4,3 kilometra. Z DK 20 połączy się w okolicy Sitna.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto