MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bezrobocie w powiecie szczecineckim na historycznie niskim poziomie

Rajmund Wełnic
Widok na Szczecinek
Widok na Szczecinek Bartosz Komoń
Liczba bezrobotnych w powiecie szczecineckim zbliża się do psychologicznej granicy 3 tysięcy osób.

Powiatowa Rada Pracy w Szczecinku omówiła sytuację na lokalnym rynku pracy. - Na koniec maja 2024 roku w powiecie było 3093 bezrobotnych – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy szczecineckiego starostwa. Przypomnijmy, że na koniec zeszłego roku pracy w powiecie szukało 3330 osób, a więc ubyło blisko ćwierć tysiąca bezrobotnych. To najniższy historycznie poziom. W miesiącach letnich należy się spodziewać dalszych, sezonowych spadków, a to oznacza, że jest szansa, że po raz pierwszy od początków pomiaru bezrobocia i pojawienia się tego zjawiska, liczba bezrobotnych spadnie poniżej 3 tysięcy. A jeszcze dwie dekady temu takich osób w powiecie szczecineckim było 10,5 tysiąca...

A jak bezrobocie rozkładało się na poszczególne gminy? W mieście Szczecinek bez pracy pozostawało 1249 osób, w gminie Szczecinek 431 osób, w gminie Grzmiąca 262 osoby, w gminie Borne Sulinowo 355 osób, w gminie Biały Bór 256 osób, zaś w gminie Barwice 540 osób. Stopa bezrobocia wyniosła 7,2 procent.

Rada Pracy podzieliła także pieniądze na walkę z bezrobociem. - W ramach Funduszu Pracy pośredniak w Szczecinku miał do dyspozycji 5,865 mln zł, z czego zaangażowanych zostało już 5,215 mln zł – dodaje Piotr Rozmus. - W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego było to 4,723 mln zł, z czego swoje przeznaczanie znalazło 4,085 mln zł.

Urząd Pracy przeznacza te pieniądze na roboty publiczne, staże, prace społecznie użyteczne, szkolenia, bony na zasiedlenie, refundacje kosztów wyposażenia stanowiska pracy, prace interwencyjne oraz na podjęcie działalności gospodarczej. Na szkolenia pośredniak miał 365 tys. zł, z czego zostało niecałe 31 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto