Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gminna spółka zbuduje pod Szczecinkiem halę dla przedsiębiorców [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Wideo
od 16 lat
Do 25 września spółka gminy Szczecinek Invest Park wydłużyła termin składania ofert w przetargu na budowę pierwszej hali Inkubatora Przedsiębiorczości w Turowie.

Wykonawcę hali Inkubatora Przedsiębiorczości w podszczecineckim Turowie mieliśmy poznać do końca sierpnia, ale na razie nie ma jeszcze rozstrzygnięć.

- Ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentacji technicznej, a także liczne pytania zadawane przez potencjalnych wykonawców przedłużono termin składania ofert do 25 września –

informuje Edyta Iwańska, prezes Invest Parku, spółki Invest powołanej w celu budowy przez gminę wiejską Szczecinek.

Co nie znaczy, że na placu budowy w Turowie na razie nic się nie dzieje. Firma Terbud wykonała dwa wjazdy na działkę przeznaczoną pod inwestycję oraz ogrodzono teren. Powstaje także projekt zasilania terenu w energię elektryczną przez dostawcę energii elektrycznej (projektowana jest stacja transformatorowa kontenerowa) oraz projekt przyłącza kanalizacji sanitarnej tłocznej i grawitacyjnej. - Zarząd planuje rozpoczęcie robót budowlanych po wyłonieniu wykonawcy w październiku – dodaje Edyta Iwańska. - Zakończenie budowy hali zaplanowano na koniec marca 2024 roku. Do wykonania pozostanie zagospodarowanie terenu oraz montaż instalacji w hali, które zaplanowano w późniejszym terminie.

Invest Park - we współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego i Polską Agencją Inwestycji i Handlu – szuka także inwestorów, którzy chcieliby prowadzić działalność w nowej hali Inkubatora Przedsiębiorczości. Pierwsza hala przemysłowa ma mieć powierzchnię blisko 3 tysięcy metrów kwadratowych.

Prace nad przygotowaniem inwestycji ruszył z miejsca po zmianie szefa spółki. Roberta Madejskiego zastąpiła na przełomie roku 2022 i 2023 Edyta Iwańska, która kieruje także drugą spółką gminną, czyli Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową. - Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na rozbieżności koncepcji realizacji planów inwestycyjnych między zarządem Invest Parku a radą nadzorczą – tak pół roku temu tłumaczył nam odwołanie prezesa Marek Kotschy, przewodniczący rady nadzorczej spółki. - Nasze stanowiska zbytnio się różniły.

Gmina Szczecinek państwową dotację 4,5 miliona złotych na start inkubatora otrzymała pod koniec roku 2020. Rok później były gotowe wizualizacje, a przygotowania ślimaczyły się z uwagi na długotrwałe procedury związane z wymianą nieruchomości z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Chodziło o 7 hektarów koło Turowa, gdzie stanie hala. Chodzi o teren przy południowym krańcu obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11, tuż za rondem (dojazd drogą techniczną wzdłuż obwodnicy).

Spółka Invest Park ma za zadanie wybudować Inkubator Przedsiębiorczości, w którym powierzchnie pod produkcję i magazynowanie będą wynajmować firmy, które się rozwijają. Turowo to teren na obrzeżach Szczecinka, właściwie jego przedmieścia. Dobrze skomunikowany – z linią kolejową i w bezpośredniej bliskości nowej obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto