Grad medal teakwondoków ze Szczecinka na turnieju mistrzowskim w Kołobrzegu [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Mistrzowska drużyna ze Szczecinka
Mistrzowska drużyna ze Szczecinka KSW Szczecinek
Zawodnicy Klubu Sportów Walki Szczecinek na zawodach w taekwondo startowali w różnych grupach wiekowych mistrzostw Polski zdobywając łącznie 13 medali; 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.

Zawodnicy KSW Szczecinek pojechali na Mistrzostwa Polski w taekwondo ITF do Kołobrzegu. Na turniej wybrał się 16-osobowy skład sportowców ze szczecineckiego klubu, który rywalizował wyłącznie w walkach w formule light-contact.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski zdobyli: Natalia Szumska -42 kg kadet I miejsce, Paweł Chudzik -48 kg kadet I miejsce, Julia Marciniak - 62 kg senior I miejsce, Adrian Korkus - 78 kg senior I miejsce, Oskar Czekaj - 71 kg senior I miejsce, Jakub Gałan - 64 kg senior I miejsce.

Drugie miejsce zajęli: Mieszko Kiełtyka -48 kg kadet II miejsce, Maja Kowalska -62 kg junior II miejsce, Ariel Jankowiak -64 kg senior II miejsce.

Trzecie miejsce wywalczyli: Nichola Skokowska -62 kg junior III miejsce, Wiktor Wiecki -58 kg junior III miejsce, -Wojciech Reszke +78 kg junior III miejsce, Ryszard Siekierski -62 kg junior III miejsce

- Warto nadmienić, że w generalnej klasyfikacji w konkurencji walk zajęliśmy I miejsce drużynowo - mówi Zbigniew Sołtys, trener i prezes KSW Szczecinek. - Ponadto widać wielu obiecujących kadetów i juniorów, którzy mogą w przyszłości zdobywać medale na większych turniejach i stanowić o sile KSW Szczecinek. Dziękuję całemu sztabowi trenerskiemu za pomoc oraz kibicom i rodzicom za głośny doping i wsparcie.