Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kreatywny Ninja po raz piąty zawitał do szczecineckich szkół [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Szczecinecka młodzież z SP7 jest chłonna wiedzy i kreatywnego myślenia
Szczecinecka młodzież z SP7 jest chłonna wiedzy i kreatywnego myślenia archiwum
Ponad 460 szczecineckich uczniów klas ósmych wzięło udział w zajęciach Kreatywny Ninja rozwijających kompetencje kreatywne, zdolność myślenia abstrakcyjnego czy tworzenia nowych rozwiązań.

To już piąta edycja Kreatywnego Ninja w najstarszych klasach szkół podstawowych Szczecinka. Zajęcia poprowadziła Monika Dołębska, mieszkanka Szczecinka, trenerka kreatywnego myślenia z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca metodyki Design Thinkng – myślenia projektowego w Collegium da Vinci w Poznaniu. 

Końcówka roku szkolnego to już czas, gdy uczniowie są głowami nieco na wakacjach, lekcje są nieco luźniejsze i dobry moment, aby dosłownie i w przenośni ruszyć się ze szkolnych ław i poszukać kreatywności. Podczas zajęć szczecineccy uczniowie dowiedzieli się co to znaczy być kreatywnym i jak rozwijać swój twórczy potencjał. Poznali proste i praktyczne narzędzia, pozwalające poszerzać pole widzenia i tworzyć duże ilości nowych rozwiązań. Dowiedzieli się czym jest inspiracja i jak jej poszukiwać. Zobaczyli też jak tworzyć nowe projekty i myśleć poza schematem. Ważną częścią tych zajęć było także poznanie zasad pracy kreatywnej w grupie, a także dobra zabawa. Podczas zajęć uczniowie wcielali się w rolę detektywów, rozwiązywali kreatywne łamigłówki, a także zakładali własne firmy, tworząc dla nich nowe produkty i usługi oraz wymyślając hasła reklamowe.

- Uczniowie są otwarci na uczenie się nowych rzeczy i ciekawi świata –

mówi Monik Dołębska. - Chętnie uczestniczą w zajęciach i zdobywają nowe kompetencje, a praca z nimi to przyjemność. Dziś dzieci w szkole przyswajają duże porcje informacji, ale nie zawsze jest czas, aby uczyć się jak z tą informacją pracować, jak jej używać w praktyce. Dlatego podczas tych zajęć skupiamy się na aspektach praktycznych, uczymy się jak segregować informacje, jak je zapamiętywać, jak tworzyć mapy myśli, czy też hipotezy wyprzedzające to, co wiemy na dzień dzisiejszy, bo właśnie z tych hipotez powstają nowe projekty i tworzy się postęp, a to młodzież bardzo interesuje. Dziś problem ten problem dotyczy wielu osób. Otoczeni przez urządzenia elektroniczne i różne komunikatory, które nas rozpraszają i w efekcie kradną nasz czas, nie potrafimy się skupić. A jeśli nie potrafimy skupić, nie będziemy też  efektywnie myśleć, uczyć się, tworzyć, czy rozwiązywać problemów, nie mówiąc o kreatywnym myśleniu.

Patronat nad projektem od samego początku objął burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

- Ponieważ co roku program cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży jak i dyrekcji szkół, cały czas jest kontynuowany –

dodaje trenerka.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto