Mistrzostwa powiatu szczecineckiego w lekkiej atletyce [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Zawodnicy z ZS nr 6
Zawodnicy z ZS nr 6 ZS nr 6 Szczecinek
Udany start zanotowali nasi uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Drużynowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady.

Zawody odbyły się 30 września 2022 roku na stadionie lekkoatletycznym naszej szkoły. W imprezie uczestniczyły zespoły z trzech szkół: ZS nr 6 im. S. Staszica w Szczecinku, I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Rywalizacja odbywała się w 9 konkurencjach podzielonych na cztery bloki: szybkościowy, wytrzymałościowy, rzutowy i skocznościowy oraz bieg sztafetowy. Drużyna chłopców ZS nr 6 odniosła zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z I LO w Szczecinku a na trzecim zespół ZS nr 1 w Szczecinku

W rywalizacji dziewcząt uczennice ZS nr 6 zajęły drugie miejsce. Mistrzyniami została drużyna z 1 LO w Szczecinku
Mistrzowie będą reprezentowali w maju 2023 roku powiat w II rzucie czyli Wojewódzkiej Drużynowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady.

Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisław Staszica w Szczecinku oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku.