Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porozumienie Samorządowe startuje z kampanią wyborczą. Konwencja [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Małgorzata Kubiak-Horniatko (w środku)
Małgorzata Kubiak-Horniatko (w środku) Rajmund Wełnic
Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą przedstawiając Małgorzatę Kubiak-Horniatko, jako kandydatkę na burmistrza Szczecinka.

Konwencję wyborczą Porozumienia Samorządowego rozpoczął starosta szczecinecki Krzysztof Lis: - Działamy od 15 lat i jesteśmy rozpoznawalni dzięki naszej codziennej działalności – lider ugrupowania wymieniał, że PS zebrało w tym czasie ponad 900 tys. zł organizując imprezy charytatywne na rzecz chorych dzieci. Przypomniano także dokonania samorządu powiatowego w mijającej kadencji i wydanie 235 milionów zł na inwestycje, w tym 100 na drogi.
Szczecinek zasługuje na burmistrza, który łączy a nie dzieli – kandydatka na burmistrza Szczecinka Małgorzata Kubiak-Horniatko (na co dzień radna miejska i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie) podkreślała, że Porozumienie skupia ludzi bezpartyjnych, samorządowców stroniących od wielkiej polityki i sporów.

Padło także nieco konkretów z programu wyborczego – PS chciałoby m.in. obniżenia podatków dla przedsiębiorców i obniżenia kosztów życia mieszkańców, wybudować żłobek i przedszkole integracyjne oraz centrum pobytowe dla młodzieży przy OSiR oraz dla dorosłych niepełnosprawnych.

Porozumienie wystawia listy wyborcze we wszystkich gminach i do rady powiatu oraz na wójta gminy Szczecinek (Ryszard Jasionas) i burmistrza Białego Boru (Paweł Mikołajewski). Liderami list do Rady Miasta Szczecinek – oprócz kandydatki na burmistrza – będą Janusz Rautszko, Piotr Misztak i Maciej Batura. Miejską listę do powiatu otwiera Krzysztof Lis. Do Sejmiku - w ramach Ogólnopolskiego Komitetu Samorządowego - startują Mariusz Kieling i Edyta Wieleba-Matyśniak. W sumie z list PS do samorządu kandyduje 125 osób.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto