Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking najlepszych szkół powiatu szczecineckiego. Wygrywają niepubliczne, ale I LO blisko

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Trzy lata temu szczecinecki "katolik" świętował 20. lecie istnienia
Trzy lata temu szczecinecki "katolik" świętował 20. lecie istnienia Rajmund Wełnic
Szczecinecki „katolik” i liceum społeczne najlepsze w tegorocznym rankingu najlepszych szkół średnich „Perspektyw”. Po piętach depcze im duży ogólniak, najlepszy ze szkół publicznych.

Tegoroczny ranking w województwie zachodniopomorskim wygrało XIII LO w Szczecinie (3. miejsce w kraju).
A jak wypadły nasze szkoły? Najlepiej, bo na 9. miejscu na Pomorzu Zachodnim (255. w kraju uplasowało się Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku popularnie zwane „katolikiem”. Uzyskało ono 49,77 punktów na 100 możliwych

Tuż obok jest Społeczne LO w Szczecinku (10. w województwie, 293 w kraju). Uzyskało ono 48,18 punktów. To jednak szkoły niepubliczne, z handicapem w postaci nielicznych klas i oferta zajęć dodatkowych.
Blisko nich jest już jednak pierwsza szczecinecka szkoła publiczna, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Elżbiety na 14. miejscu na Pomorzu Zachodnim i 393. w kraju z 45,11 punktami.

39. miejsce zajęło LO im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie z 30,65 punktami (poza pierwszym tysiącem najlepszych szkół).

Poza pierwszym tysiącem w kraju (40. w województwie) był także ogólniak w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku. z 30,5 punktami.

- Nasza szkoła zajęła 393. miejsce w Polsce i jest to awans o prawie 100 szkół w górę w porównaniu z zeszłym rokiem 2020 –

mówi Arkadiusz Szczepaniak, dyrektor popularnego dużego ogólniaka.

- Gratuluję i dziękuję wszystkim tym , którzy przyczynili się do tego sukcesu czyli nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Otrzymaliśmy Srebrną tarczę 2021 i właśnie ona do czegoś zobowiązuję. Ciszę się z tego sukcesu.

W rankingu techników z powiatu szczecineckiego znalazło się tylko technikum z ZS nr 1 im. KEN – na 16. miejscu w województwie i 433 w Polsce z 46,75 punktami.

Co decydowało o lokacie? Licea ogólnokształcące oceniano przez pryzmat sukcesów uczniów szkoły w olimpiadach (30 proc. oceny), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) i osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Przy technikach brano dodatkowo pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto