"Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. Finał, dzień trzeci [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
8-latki z Wałcza i Stargardu w finale dziewczynek
8-latki z Wałcza i Stargardu w finale dziewczynek Rajmund Wełnic
Ależ to były emocje! Wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku upłynął pod znakiem pojedynków koszalińsko-szczecińskich.

Przez trzy dni stadion miejski w Szczecinku gościł uczestników zachodniopomorskiego finału 19. Turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku w kategoriach wiekowych U8, U10 i U12. Serce rosło, gdy patrzyło się, jak na ośmiu perfekcyjnie przygotowanych boiskach setki dzieci toczyły piękne mecze. Organizacyjnie impreza była przygotowana znakomicie, a pogoda dostosowała się do poziomu i momentami było wręcz letnio.

Gorąco było także na trybunach, gdzie bliscy małych futbolistów zagrzewali swoje pociechy głośnym dopingiem. Tu bezapelacyjne zwycięstwo należy się ekipie Olimpii Szczecin, która trąbiąc i bębniąc oraz powiewając szalikami kibicowała dziewczęcym drużynom ze stolicy regionu. Piłkarki – o czym poniżej – dostosowały się do poziomu rodziców.

Finałowe drużyny przeszły wcześniej przez sito eliminacji powiatowych, a stawką turnieju w Szczecinku dla najlepszych ekip Pomorza Zachodniego był udział w finale krajowym na Stadionie Narodowym. Mali futboliści – za wyjątkiem najmłodszych 8-latków - zagrają na nim przed finałem Pucharu Polski, 2 maja.

W najstarszej kategorii wiekowej nasz region w Warszawie będą reprezentować Olimpia Szczecin wśród dziewcząt, która w finale pokonała SP Wałcz oraz wśród chłopców SP51 Szczecin, którzy po rzutach karnych pokonali SP 7 Koszalin. Nie uda się więc powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, gdy chłopcy z zespołu UKS SP7 AP Bałtyk Koszalin odnieśli historyczny sukces, zajmując 1. miejsce w swojej kategorii w finale krajowym.

Drugiego dnia w finale kategorii U10 znowu doszło do starcia koszalińsko-szczecińskiego. Chłopcy z zespół SP Volley 71 Szczecin pokonali SP18 Koszalin. Wśród dziewczynek ponownie najlepsze okazały się reprezentantki Olimpii Szczecin, które w finale pokonały UKS Niemica. Świetnie spisały się barwiczanki, które w półfinale przegrały z Olimpią Szczecin i ostatecznie wywalczyły 3. miejsce. Dodajmy, że drużyna z Barwic cały turniej grała bez zmian, bo nie miała nikogo na ławce rezerwowych.

Na deser zostały pasjonujące zmagania 8-latków. Tu finał – także po serii rzutów karnych - należał dla dziewczynek z Orła Wałcz, które pokonały BSS Stargard. Turniej chłopców wygrał z kolei zespół Futbol Factory z Przecławia, który zwyciężył ekipę Energetyka Gryfino.