Rajmund Wełnic
Zespół Orlę Szczecinek przed startem w regatach
Zespół Orlę Szczecinek przed startem w regatach Orlę Szczecinek
Sukces żeglarzy ŻMKS Orlę Szczecinek w regatach na jeziorze Siecino.

Pierwsze miejsce w finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w klasie ISA 407 zdobył Wojciech Lisiecki. Wojciech Lisiecki zajął również 3. miejsce w XXII Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w klasie ISA 407 JUNIOR .

Radosław Zagdan zajął 2. miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w klasie ISA 407 SENIOR OPEN i II miejsce w XXII Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w klasie ISA 407 SENIOR OPEN.

Organizatorem regat Żagle 2023, które odbyły się w dniach 10-11.06. 2023 na jez. Siecino był UKS Szkwał Złocieniec. Do rywalizacji zgłosiło się prawie 150 zawodników. Szczecinek reprezentowało 6 żeglarzy ze Szczecinka: Filip Gabryś, Igor Idczak, Wojciech Lisiecki, Szymon Pindral, Kacper Zagdan, Radosław Zagdan.