Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złota Kielnia dla ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Oskar Jakubski na turnieju Złota Kielnia
Oskar Jakubski na turnieju Złota Kielnia ZSTech Szczecinek
Oskar Jakubski z Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku drugi w Polsce w prestiżowym turnieju Złota Kielnia.

To wielki sukces, zwłaszcza w dobie, gdy fachowcy w wszelkich branż są na wagę złota.

- Wielkie brawa dla Oskara Jakubskiego, ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku, który zajął 2. miejsce w Finale Centralnym Turnieju Budowlanego Złota Kielnia, ustępując zwycięzcy tylko o pół punktu –

informuje Anna Wisłocka-Bogdanowicz, dyrektor ZSTech.. - Oskar startował w kategorii wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych. Wykazał się dużą wiedzą teoretyczną, znacznie wykraczająca poza program nauczania oraz dużymi umiejętnościami praktycznymi, układając i fugując płytki klinkierowe na makiecie kominka. Już sam występ w finale jest olbrzymim osiągnięciem, do finału bowiem kwalifikuje się zaledwie sześciu uczestników z całej Polski.

Szczecinecka szkoła podtrzymuje dobra passę i poziom kształcenia. W ubiegłym roku Bartosz Filbrant uczeń Zespołu Szkół Technicznych wygrał Złotą Kielnię w tym samym turnieju w kategorii montaż systemów suchej zabudowy.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest organizowany od roku szkolnego 1971/1972. Pierwsza edycja przeznaczona dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych została rozegrana w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i centralnym. Na etapie szkolnym w konkursie wzięło wówczas udział około 18 tysięcy uczniów z 184 szkół w zawodach betoniarz prefabrykacji elementów budowlanych, betoniarz-zbrojarz, dekarz-blacharz, malarz budowlany, monter konstrukcji żelbetowych, monter zewnętrznych sieci komunalnych, murarz, posadzkarz i sztukator. Po wielu zawirowaniach od 2006 roku Turniej Budowlany jest organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej z siedzibą w Grudziądzu, które powstało specjalnie w celu kontynuacji tego przedsięwzięcia. W finale centralnym uczestniczy po sześciu najlepszych uczestników z eliminacji okręgowych. Jest on przeprowadzony na zasadach obowiązujących podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Część pisemna trwa 60 minut i składa się z 40 pytań zamkniętych testowych z jedną poprawną odpowiedzią. Część praktyczna trwa 240 minut i polega na wykonaniu zadania praktycznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto