Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plenerowe apteczki w Szczecinku kuszą amatorów cudzej własności [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Pusta apteczka przy placu zabaw w parku - kilka godzin wcześniej uzupełniono w niej medykamenty...
Pusta apteczka przy placu zabaw w parku - kilka godzin wcześniej uzupełniono w niej medykamenty... Rajmund Wełnic
Plenerowe apteczki już dwa miesiące służą mieszkańcom Szczecinka. Niestety, spora ich część jest regularnie okradana z medykamentów.

Stowarzyszenie Tadzikaony ze Szczecinka zrealizowało fajny projekt, który miał poprawić bezpieczeństwo na trasie rowerowej i najbardziej uczęszczanych miejscach. W blisko 20 lokalizacjach pojawiły się ogólnie dostępne apteczki. Szczecineckie Stowarzyszenie Tadzikaony zrealizowało niezwykle pożyteczny projekt „Bezpieczna trasa”. Dzięki wsparciu wielu instytucji i firm udało nam się ustawić i wyposażyć apteczki.

Każda apteczka jest wypełniona wkładem do udzielania podstawowej pierwszej pomocy, są jednorazowe rękawiczki, ale nie ma nożyczek oraz płynnych środków do dezynfekcji. - Bo że czasem fantazja ludzi nie zna granic – wyjaśnia Tadeusz Tośko z Tadzikaonów.

Niestety, nie tylko fantazja, ale i mroczniejsze strony ludzkiej natury. Z wielu skrzyneczek-apteczek regularnie bowiem znikają medykamenty.

- Chcielibyśmy wierzyć, że są używane, ale niestety podejrzewamy, że ktoś je okrada mówiąc wprost –

ubolewa Tadeusz Tośko. -

Np. z apteczek przy skateparku, strefie aktywnego wypoczynku czy centralnym placu zabaw w parku znikają niemal od razu, jak tylko uzupełnimy zapasy. Robimy to co jakiś czas, ale też nie możemy robić na okrągło mając podejrzenie, że ktoś je okrada. Myślimy więc o demontażu tych najczęściej opróżnianych, choć np. przy skate parku by się najbardziej przydało.

Być może też w takich miejscach pojawią się fotopułapki, które będą rejestrować kto i po co wyjmuje specyfiki medyczne. Zwrócą też na to uwagę operatorzy monitoringu miejskiego. Ale też nie taka była idea, aby darmowych apteczek pilnować jak oka w głowie, mają służyć wszystkim.

Pomysłodawcy apelują więc, aby - jeśli nie ma potrzeby, nie wyjmować zawartości, bo może się przydać w razie potrzeby. Najlepiej oczywiście, aby żadne opatrunki i pomoc dla poszkodowanych nie były nigdy konieczne, ale zapasy medykamentów będą uzupełniane co jakiś czas.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto