MKP Szczecinek kończy przygodę z Pucharem Polski. Przegrana z Mechanikiem Bobolice

Rajmund Wełnic
MKP (niebieskie stroje) uległ Mechanikowi Bobolice
MKP (niebieskie stroje) uległ Mechanikowi Bobolice Rajmund Wełnic
Zespół Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek oparty na juniorach nie sprostał Mechanikowi Bobolice w meczu 7. rundy Pucharu Polski. Wygrana 0:3 to najmniejszy wymiar kary.

W składzie MKP na pucharowy mecz z Mechanikiem Bobolice znalazło się tylko kilku piłkarzy podstawowego składu, który w większości jest już na urlopach. W zespole znalazło się wielu 16-latków i wynik konfrontacji z IV-ligowcem opartym z kolei na piłkarzach ze Szczecinka mógł być jeden.

A i tak długo Mechanikowi, który miał miażdżącą przewagę, nie chciało "wpaść". Młody zespół bronił się dzielnie, kilka razy gospodarzy ratował bramkarz lub nieskuteczność gości. I kto wie, jak by się potoczył ten mecz, gdyby nie w końcówce I połowy fatalny błąd stopera MKP, który za lekko podał do bramkarza, piłkę przejęli goście, rozegrali i było 0:1.

W drugiej połowie obraz nie uległ zmianie, Mechanik nie schodził z połowy MKP. I znowu dwa gole padły w końcówce. 0:3 i była to sroga lekcja piłki nożnej dla młodych piłkarzy.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe